Haber Bankam

Emekliye En Yüksek Promosyon Veren Bankalar 2017 Yılı Ödemeleri

Emekliye En Yüksek Promosyon Veren Bankalar 2017 Yılı Ödemeleri
  • 1 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Milyonlarca emeklinin beklediği promosyon ödemeleri bu hafta içerisinde tamamlanması beklenen protokol görüşmelerinin ardından haftaya bankalar ile yapılacak olan görüşmeler sonucunda tamamlanması beklenilmektedir. Görüşmelerin tamamlanması sonucunda Emekliye En Yüksek Promosyon Veren Bankalar 2017 Yılı Ödemeleri kesin olarak belirlenmiş olacaktır.  Bu işlemlerin sonucunda ise en geç Mart ayı içerisinde emeklilerin promosyon ödemelerini almaya başlayacağı beklenilmektedir. Bankalar ile yapılacak olan görüşmelerde en dikkat çekecek olan ayrıntı ise öze bankaların promosyon rakamlarında arttırıma gitmesi olarak dikkat çekmektedir.

Bilindiği üzere daha önceki açıklamalarımızda emeklilerin ne kadar promosyon alacakları maaş oranlarına göre belirlenmişti. Emekli maaşı bin liranın altında olanlara 300 lira, maaşı bin ile iki bin lira arasında olanlar 375 lira ve maaşı iki bin liranın üzerinde olanlar için 450 lira maaş promosyonu verileceği açıklanmıştı. Fakat son günlerde meydana gelen gelişmeler sonucunda bankaların emekli olanların maaşlarını bankalarına taşımaları karşılığında bu miktarda bir artış olacağı gündeme gelmiştir. Hatta bunun 400 ile 600 lira arasında değişeceği hakkında bilgiler gelmiştir. Bu konu hakkında en doğru bilgiyi ise haftaya yapılması beklenilen bankalar arası görüşmeler sonucunda ortaya çıkacaktır.En Yüksek Promosyonu Hangi Banka Verecek?

Yapılan açıklamalar neticesinde emeklilere verilecek olan promosyon miktarları 300 lira ile 450 lira arasında emeklilerin aldıkları maaşa göre değişiklik göstermek ile birlikte haftaya yapılması planlanan bankalar toplantısı sonucunda özellikle özel bankalarının daha fazla emekli müşterisi çekmek için farklı tekliflerde bulunması beklenilmektedir. Bilindiği üzere ülkemizdeki yaklaşık 12.5 milyon emekli emekli maaşlarını almak için devlet bankalarını kullanmaktadır. Bunların başında ise Ziraat bankası ve Halk bankası gelmektedir. Özel bankalar emeklilerin kendi bankalarını tercih etmeleri için daha yüksek miktarda emekli promosyonu verebileceği tahmin edilmekle birlikte farklı uygulamalarında yapılması gündemdeki yerini korumaktadır. Geçtiğimiz yıllarda bir çok özel bankanın emekli maaşı alan vatandaşlarımıza emekli maaşlarını kendi bankalarından almaları halinde farklı promosyon uygulamasına gitmiştir. Mesela bazı bankalar emekli maaşını özel bankaya taşıyanlara çeyrek altın kampanyası adı altında yapmış olduğu uygulama ile maaşını bankalarına alan müşterilerine 3 yıl bu bankadan emekli maaşı almalarını taahhüt etmeleri halinde çeyrek altın vermiş veya düşük faizli emekli kredisi kullandırmıştır. Özel bankaların bu ve buna benzer uygulamalar yapması beklenmek ile birlikte maaşını kendi bankasına taşıyın emeklilere en az iki yıl kalmaları halinde verilecek emekli maaşı promosyonunu bir miktar daha yükseltmesi de beklentiler arasındadır.

Emeklilerimizin 2017 Mart ayında almaya başlayacağı emekli promosyonlarının yanında bankalar tarafından birtakım yeniliklerde yaşaması beklenmektedir. Bunların başında emeklilerin emekli maaşlarının tamamını bir kerede ATM’lerden çekme imkanı verilecektir. Ayrıca emeklilerimizin emekli maaşı aldıkları bankada bulunan hesaplarından hesap işletim ücreti gibi farklı işletim ücretlerinin alınmaması olarak dikkat çekmektedir.

Yapılacak olan promosyon ödemeleri alınmadan önce emeklilerin hangi bankadan emekli maaşı almak istediğini belirlemesi ve herhangi bir banka değişikliği yapmayı düşünüyorlar ise emekli promosyon ücretini almadan bu işlemleri yapması gerekmektedir. Çünkü bankalar bu promosyonu vermeden önce emeklilerimizin başka bankalara gitmesini engellemek için 3 yıllık bir anlaşma zemini sağlamaları gerekmektedir. Sizde 2017 mart ayında verilmeye başlanılacak olan promosyonları almadan önce Emekliye En Yüksek Promosyon Veren Bankalar‘ın hangisi olduğu hakkında detaylı bir araştırma yapmadan karar vermeyin.

 

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. semiha kurt dedi ki:

    hala emekli promasyonumu alamadım……sözleşmeyi ordu -merkezde imzalamama rağmen hesabıma yatırılmamış….emekli maaşımı fatsa şubesinden alıyorum….bu gün de yoktu atm.de….

BİR YORUM YAZ