Haber Bankam

Emekliye Bayram İkramiyesi 2017 Yılında Verilecek mi?

Emekliye Bayram İkramiyesi Avansı veya Maaş Ödemesi 2017 yılında kurban bayramında verileceği gibi haberler duymuş olmalısınız. 2017 yılı kurban bayramında emekli maaşları erken ödenecek ancak bayram ikramiyesi, bayram avansı gibi bir ödeme söz konusu değildir. İşte ayrıntılar..

Emekliye Bayram İkramiyesi 2017 Yılında Verilecek mi?
 • 1 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, Ortalama: 4,67 out of 5)
  Loading...

2017 yılına kurban bayramına yaklaştığımız şu günlerde, bazı haber platformu ve sosyal medya da emekliye bayram ikramiyesi verileceği yönünde haberlere rastlamışsınızdır. Bir tarafta emekli maaşlarının düşük olması, kurban fiyatlarında yaşanan artış, bayram alışverişleri, yaz mevsiminin giderleri derken emeklilerin bir bölümü maaşını yeni almış olmasına rağmen evde ki hesap çarşıya uymuyor ve bayram ikramiyesi, avansı, maaş ödemesi gibi haber süre geliyor. Tüm emeklilerimizin için 2017 yılı kurban bayramı öncesinde emeklilerimize yapılacak olan ödemeleri araştırdık.

Emekliye Bayram İkramiyesi 2017 Yılında Verilecek mi?

Şuan itibariyle emekliye bayram ikramiyesi 2017 yılında verilmesi söz konusu değil. Bazı platformlarda;

 • Vatandaşlarımız emeklilere her bayram birer maaş bayram ikramiyesi verilmesi talebinde bulundular,
 • Emekliler ramazan ve kurban bayramında birer maaş ikramiye talep ettiler,
 • Emekliye 2 maaş ikramiye ve faizsiz kredi verilecek mi?
 • 2 bin lira maaş alan emekli 6 bin lira avans alacak mı?
 • O şunu dedi, bunu dedi…

Bazı platformlarda ise memur konfederasyonları tarafından sözleşmeler esnasında, SSK, Bağ-kur ve Memur emeklileri için zam sözleşmeleri esnasında emeklilere bayram ikramiyesi verilmesinin doğru olunacağı belirtildiği gibi haberlere rastlayabilirsiniz. Ancak şuan için Bağ-kur, SGK ve Memur emeklilerine 2017 yılında bayram ikramiyesi verilmesi söz konusu değildir. Hükumetten de bu yönde hiçbir açıklama yapılmadı.

Emekli Maaşları Bayramdan Önce Verilecek mi?

Emekli maaşı alan vatandaşlarımızın maaşlarının erken ödenmesi hususu da şöyledir; • Emekli maaşını ayın 1-2 ve 3 Eylül 2017 tarihinde alanların maaşları 28 Ağustos,
 • Emekli maaşını 4-5 Eylül’de alanlar ise maaşlarını bayram nedeniyle 29 Ağustos 2017 tarihinde alacaklar.

Bu işlem sonrasında 2 milyondan fazla emeklimizin maaşlarının kurban bayramı öncesi ödeneceği bildirildi. Bununla birlikte emeklilere ilaveten dul ve yetim aylığı alanların maaşları da ödenecek.

Emekliye Bayram Avansı Verilecek mi?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından emekli maaşının verilmesi gerektiği halde, 90 gün boyunca maaş bağlanmayan emeklilere asgari ücretin 3 katı tutarında emekli avansı yatıyor. Bu avansın 2017 yılı kurban bayramı tarihine denk gelmesi durumunda, emekliye bayram avansı olacağı söyleniyor. Emeklilerin büyük bölümü maaşlarını her ayın 15 ve 25’i arasında ödeniyor. Kurban bayramı ise 31 AĞUSTOS 2017 tarihinde başlıyor ve 4 Eylül 2017 tarihinde sona eriyor.

Bu kapsamda maaşını 25 Ağustos 2017 tarihinde alan bir emekli bayramdan 5 gün önce maaş almış oluyor. Ayın 1 ve 5 i arasında maaş alan emeklilerin maaşları ise, 28 Ağustos ve 29 Ağustos tarihlerinde ödeneceğini yukarıda belirtmiştir. Bu durumda emekliye bayram avansı yatırılması ile ilgili bir durum söz konusu değildir.

#EMEKLİYE BAYRAM AVANSI GİBİ BİR ÖDEME YOKTUR!

Bu kapsamda, emeklilerimizin avans ve ikramiye gibi doğru olmayan bilgilere dayanarak, alışveriş yapmamalarını tavsiye ederiz

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. MİHASER ÖZER dedi ki:

  Ssk işçi emeklilerinin durumu rezalet hele yakın tarihlerde emekli olmuş kişiler tamanen rezalet ötesinde memur bu ülkeye hiznet ediyorda işçinin hiç bir katkısı olmadığını düşünüyor sanırım hükümetimiz bağlanan aylıkları sadaka niyetine bağlıyor işçiye Allah kabül etsin diyelim sadakalarını 1000 tl büyük para nede olsa

BİR YORUM YAZ