Haber Bankam

Emeklinin Farkları Temmuz Ayında Ödenecek

Emeklinin Farkları Temmuz Ayında Ödenecek

Emeklilerin iple çektiği Temmuz ayına artık sayılı günler kaldı. Emekliler Haziran ayında son zamsız maaşlarını alacak ve Temmuz ayında alacakları maaşlarına belirlenecek oranlar dahilinde yapılmış olan zamlar eklenmiş olacak. Memur emeklileri 22 Haziran – 23 Haziran ayında son zamsız maaşlarını alacak bundan sonra ki alacakları maaşlarda zamlı maaşlarını almış olacaklar.

Tüm emekliler Temmuz ayında zamlı maaş alacaklar. Peki maaşlara yüzde kaç zam yapılacak. Buna göre memur emeklileri için yüzde 7,5 ve SSK ile Bağ-Kur emeklilerine yüzde 6,5’lik bir zam yapılacağı iddia ediliyor. Ancak resmi kurumlardan maaşlara yapılacak olan zam yüzdesi 3 Temmuz 2017 tarihi itibari ile duyurulacak. Buna göre şu anad maaşlara ne kadarlık bir zam yapılacak belli değil.

Maaşlar Erken Ödenecek

Ramazan Bayramı nedeni ile Temmuz ayının ilk üç gününde maaş alan emekliler maaşlarını Haziran ayının 22’sinde, maaşlarını Temmuz ayının 4 ve 5. gününde alanlar ise maaşlarını Haziran ayının 23’ünde alacaklar. Bu maaşlardan sonra ki maaşlarını emekliler zamlı olarak alacak.Temmuz ayında emeklilerin maaşlarına çifte zam gelecek ve emeklinin farkları Temmuz ayında ödenecek. Temmuz ayında ki maaşlara farkların ödemesi de yansıyacak. Şu anda Temmuz ayında farkların ne zaman ödeneceğine dair her hangi bir bilgi yok ancak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından duyuru yapılması ve çifte zam ile farkların ne zaman ödeneceğine dair tarihlerin duyurulması belirlenmiş olan tarihlerde ise emeklilere farkın ödenmesi bekleniyor.

Zamlardan Sonra Emekli Maaşları

Şu anda en düşük memur emeklisi maaşının 1.658 TL olduğu görülmektedir. Temmuz ayında memur emeklilerine yüzde 4’lük bir zam gelmesi ve enflasyon ile de maaşlara ek olarak %3,48’lik bir zammın daha gelmesi ön görülürse memur emeklisinin yeni maaşı 1.784 TL olacak. Arada ki fark ise 126 TL olacak. Buna göre yüzdelik oranlar tahmini olarak oluşturulmuştur ancak memur emeklilerinin maaşlarına ortalama 125 – 150 TL arası bir zammın gelmesi bekleniyor.

Emeklilerin maaşlarına ne zaman zam geleceğine dair resmi açıklama 3 Temmuz itibari ile duyurulacak. Yapılacak olan duyuru ile emeklinin maaşına yüzde kaç zam geldiği öğrenileceği gibi farkların ödeme tarihi de belirtilecektir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ