Haber Bankam

Emeklilerimize yapılacak olan zam oranları açıklandı

Emeklilerimize yapılacak olan zam oranları açıklandı
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Temmuz – Ağustos dönemleri arasındaki tüketici fiyat endeksi verilerine göre belirlenen SSK ve Bağkur emekli aylıkları 3 Ocak 2016 tarihinde açıklanan Aralık ayı enflasyon oranının açıklanması ile yaklaşık 12 milyon emeklinin alacağı zam oranları belirlendi.

SSK ve Bağkur emeklilerinin 2017 Ocak ayında alacakları zam oranının belirlenmesi için verilen aylık enflasyon rakamlarını sıralamak gerekirse;

Temmuz ayı; 1,16

Ağustos ayı; -0,29

Eylül ayı; 0,18

Ekim ayı; 1,44

Kasım ayı; 0,52



Aralık ayı; 1,64

Emeklilerin alacakları zam oranları yukarıda belirttiğimiz 6 ayın enflasyon rakamlarına göre belirlendiği için bu aylarda açıklanan enflasyon rakamlarının toplamı olan 4,65 oranında zam yapılacağı anlamına gelmektedir.

Yapılan Aralık ayı enflasyon oranı ile SSJ ve Bağkur emeklilerine yapılacak olan zam oranı 4,65 olmak ile birlikte memur emeklilerinin beklentileri de boşa çıkmış olacaktır. Yapılan sözleşmeye göre memur emeklileri 2016 yılının ikinci yarısındaki faiz oranlarının % 5 ‘i geçmesi durumunda aradaki fark kadar zam alacaklardı. Bu rakamın % 5 ‘i geçememesinden dolayı memur emeklileri enflasyon farkı alamayacaklardır.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ