Haber Bankam

Emeklilere 1.000 TL. Bayram İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

Emekliye 1.000 TL. bayram ikramiyesi müjdesi verildi. Ramazan bayramından önce 1.000 TL. Kurban bayramından önce 1.000 TL. toplamda 2.000 TL. ikramiye verilecek. İkramiye ödemelerinin seçim öncesinde Ramazan bayramından 14 Haziran 2018 tarihinden önce verilmesi bekleniyor. Peki hangi bankalar ödeyecek, T.c. Kimlik numaralarına göre hangi tarihlerde yatacak, tüm ayrıntılar haberimizde.

Emeklilere 1.000 TL. Bayram İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

24 HAZİRAN 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık seçimlerine sayılı günler kala Ak Parti tarafından yeni müjdeler verilmeye başlandı. Bu müjdelerin en önemlisi emeklilere bayram ikramiyesi verilmesine yönelik. Başbakan müjdeledi! Emeklilere 1.000 TL. ramazan bayramından önce, 1.000 TL. kurban bayramından önce, toplamda 2.000 TL. emekli ikramiyesi verilecek.

EMEKLİYE 1.000 TL. BAYRAM İKRAMİYESİ MÜJDESİ VERİLDİ

Akparti grup toplantısından sonra müjdeyi sayın Başbakan Binali Yıldırım verdi. Başbakan Yıldırım emeklilere hem ramazan bayramı öncesinde hemde kurban bayramı öncesinde 1.000’er TL. emekli bayram promosyonu verileceğini açıkladı. Bahse konu düzenlemenin henüz meclise gelmediğini ve en kısa zamanda meclise geleceğini açıklayan başbakan YILDIRIM’ın bu açıklaması sevinçle karşılandı.

BAŞBAKAN YILDIRIM ANLATTI

Emeklilerin ile ilgili emekli olmuş aşağı yukarı 12 milyonun üzerinde vatandaşımız var. Emekli aylığı alan bunun dışında emekli olmadan aylık bağlanan gazilerimiz, şehit yakınlarımız, köy korucularımız var. Bunlar emekliliği hak etmesine gerek kalmadan, biliyorsunuz bunları kanunda şehitlerimizin yakınlarına aylık bağlanıyor. Bunlar 12 milyon dışında, diğerleri normal çalışıp yaşını dolduran prim ödeyen emekliliği gelen emekliler. Artı şehit yakınları, Gaziler, sivil Şehitler, korucular bu grup. Bunları da Şeref aylığı alanlar, yani bütün devletten maaş alanlar, emeklilik dışında maaş alanlar bunlara da her yıl ramazan bayramı öncesi ve Kurban Bayramı öncesi olmak üzere 1.000 TL. ikramiye vereceğiz. Bayram ikramiyesi miktar Ramazan Bayramı öncesi 1.000 TL. Kurban Bayramı öncesi 1.000 TL. Tabi bu 12 milyon emekliyi düşündüğümüz zaman hatırı sayılır bir para ediyor. Emeklilerimiz daha fazlasına layık bunun bilincindeyiz. Bu bir adımdır. İnşallah imkanlarımız daha da geliştikçe tabi ki, emeklilerin kendileri değil dul ve yetimleri de dahil herkes bundan istifade edecek.

Yurt dışından emekli olanlar da belirli bir şekilde istifade edecek. Dolayısıyla böylece 12 milyon üzerinde ki emekli ister az maaş alsın, ister çok maaş alsın bu bir bayram hediyesi bayram ikramiyesi olarak düşünülen bir şey. Yani işte maaşını şu kadar dediği zaman o bir anlam ifade etmiyor. Çok emekli maaşı alan çok alıyor, azalan az alıyor. Dolayısıyla o a maksat hasıl olmuyor. Standart seyyanen eşit miktarda, emeklilik maaşına bakmadan böyle bir imkanı İnşallah sağlamış olacağız. Hayırlı uğurlu olsun. Emeklilerimiz her şeyin en güzeline layık. Onlara daha iyi imkanlar sağlamak için hükümet olarak var gücümüzle çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Benim söyleyeceklerim bunlar. Tabii bunun üzerine hemen Bunlar nereden gömümü buldunuz,  haberbankam.com nereden veriyorsunuz bu paraları diye muhalefet başlar yaygara yapmaya. Ak Parti 15 yılda Türkiye’yi üç buçuk kat büyüklüğüne göre, bütçe rakamlarını 120 milyarlardan 750 milyara kadar çıkardığına göre bunların da tabii ki karşılığı olacaktır, vardır. Hamdolsun 2018’in Maliye Bakanlığı koyduğu hedeflerin üzerinde gelirler var. Dolayısıyla kaynakla ilgili bir sıkıntımız yok. Yani bütün bu bahsettiğim kalemler yeniden yapılandırmadan da vatandaşımız devletle helalleşti için oradan para gelecekti çeşitli şekilde satışlar var. Onlardan gelen paralar var.EMEKLİLERE İKRAMİYE NE ZAMAN VERİLECEK?

Ayrıca bu planlanan gelirlerin üzerinde gelir geliyor. Bütün bunların hesabını kitabını yap da arkadaşlar oturduk böyle bir karar verdik. İnşallah ileride imkanlarımız daha da artınca daha fazlasını da her zaman vermekten yana olacağız.  Bunun gayretlerini göstereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da gıyasetiyle bu çalışmalar tamamlandı. Onun da olur alındı ve bu şekilde meclise bugün itibariyle bu kanun tasarısını bir etmiş bulunuyoruz.  Bunu yapmakla Tabii AK Parti iktidarının 15 yıldan beri uyguladığı ekonomik politikalar daki sıkı duruş, mali disiplin yapısal reformlar bitmiş değildir. Bundan sonra da daha da artarak yeni dönemde devam edecek ve kamunun daha verimli çalışması tasarrufların artırılması ayrıca vergi kanunları başta olmak üzere birçok alanda yeni reformlar da inşallah seçimden sonraki oluşacak ilk parlamentoda ele alınacak.

emeklilere 1000 tl. ikramiye

Başbakan YILDIRIM’ın müjdeleri bununla da sınırlı değil. Başbakanın açıklaması sonrasında Emeklilere 1.000 TL. Bayram İkramiyesi Ramazanda Verilecek mi? sorusu gündeme geldi. Uygulamanın meclisten geçmesini müteakiben bu Ramazan bayramından önce de verilebileceği söylendi.

Bunun dışında Ekonomi reform paketinden satırbaşları şöyle bildirildi;

VERGİ VE PRİM ALACAKLARI YENİDEN YAPILANDIRILACAK

TÜM CEZALARA DÜZENLEME GETİRİLECEK.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DÖNÜŞ AFFI SAĞLANACAK.

İMAR BARIŞI ÇIKARILACAK.

Başbakanımızın açıklaması sonrasında sosyal medyada seçim vaadleri olarak yer buldu. Özellikle twitter’da emekli bayram promosyonları hakkında şu yorumlar yapıldı.

TWİTTER 1.000 TL. EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ YORUMLARI

Ramazan ve Kurban bayramı ikramiyeleri 12 ay taahütlü olup, sözleşmesi seçimden sonra yok hükmünde karar verilecektir. Bilginize.

#Emeklilere #Ramazan ve #Kurban Bayramında Biner TL #ikramiye ödemesi yapilacakmis. Cok başarılı bir adim

Teşekkürler CHP. Demek ki isteyince oluyor. #ikramiye

Milletimizin her secim öncesi #atama ve #ikramiye tarzı, neredeyse oy karsılığı pazarlık gibi şu tag’lar hoş değil! Bakanlıklar her daim dert dinlemeli….

#Kıdem #tazminatı işçilere verilen #ikramiye değil, #işçilerden kesilen #paraların biriktirilerek geri verilmesidir.

Twitter’da Emekliye Bayram İkramiyesi bağlantısından sosyal medyada ki yorumları okuyabilirsiniz.

Emeklilere 1.000 TL. Bayram İkramiyesi Ramazan Bayramından Önce Verilecek mi?

2018 yılında Ramazan 15 MAYIS 2018 salı günü başlıyor ve 14 Haziran 2018 tarihinde sona eriyor. Yani seçimden 10 gün önce Ramazan bayramı başlamış oluyor. Bu kapsamda eğer tasarı TBBM.’den geçerse (büyük ihtimalle geçecek) emeklilerimiz 14 HAZİRAN 2018 tarihinden önce ikramiye ödemelerini alabilecekler. Emeklilere bayram ikramiyesinin maaş aldıkları bankalar tarafından verileceği değerlendiriliyor.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ