Haber Bankam

Emekli Promosyonları Ödenmeye Başladı! Ödeme Tarihleri Kesinleşti!

Emekli Promosyon Ödemeleri verilmeye başladı. Emeklilerimiz T.c. Kimlik numaralarının son hanesine göre Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödemelerini alacaklar. 2017 yılında yapılacak promosyon ödemesi 3 yıl için geçerli olacak ve bundan sonra ki ödeme 2020 yılında yapılacak. İşte Ziraat Bankası, İş Bankası, PTT Bank, Şekerbank ve Promosyon imzası atan diğer bankalar ve ödeme tarihleri haberimizde..

Emekli Promosyonları Ödenmeye Başladı! Ödeme Tarihleri Kesinleşti!
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Emekli Promosyonları Ödeme Tarihleri

Milyonlarca emekli banka promosyon ödemelerinin ne zaman yapılacağı hakkında sorularına cevap ararken bankalar promosyon ödemelerine nihayet başladı. Mart 2017 takvimde başlayacak promosyon ödemeleri TCKN son hanesine göre belirlenen takvimlerde Emekli Promosyonları Ödenmeye Başladı  ve Mart, Nisan, Mayıs aylarında 3 aylık süreçte tamamlanacak. Ödemeler 3 yıllık peşin olarak yapılacak. Daha önceden bankalardan promosyon ödemesi almış olanlar ise yeni düzenlenen rakamlar üzerinden 150 TL’ ye kadar fark ödemelerini alabilecek. Detaylar haberimizde..

Emekli Promosyon Ödemeleri için Süreç Başladı

Bankalar ödemeler için hiç bir öne sürmüyor yapmanız gereken; çalışmak istediğiniz bankaya giderek promosyon başvurusu yapmak  ve 3 yıl boyunca o bankadan emekli aylığı alacağınıza dair söz vermek ve sözleşme imzalamak olacaktır. Promosyon Ödemeleri Başladı Bankanıza Giderek Ödemenizi Alabilirsiniz. Kamu bankaları ve özel sermayeli bankalar tarafından yaklaşık 12 milyon emekli için ayrılan 5 milyar bütçeden ödenecek olan promosyon ödemelerini bankanızdan alabilirsiniz.

Emekliye promosyon ödemeleri başladı başvurularınızı henüz yapmadıysanız banka şubelerinden promosyon müracaatlarınızı yapabilir, emekli aylığı takviminize göre 3 ay içerisinde ödemenize kavuşabilirsiniz.

Emeklilere promosyon ödemesi yapacak ve SGK ile aralarında protokol imzalayan 16 bankadan herhangi birisinden emekli aylığı alıyorsanız hemen çalıştığınız bankanın şubesine giderek 3 yıl  boyunca maaşı alma sözü ve sözleşmesini imzalayarak 375 liradan 450 liraya kadar olan promosyon ödemesini hemen alabilirsiniz.

Emekliye Promosyon Ödeyecek Bankalar ve Başvuru Şartları

SGK ile aralarında imzaladıkları protokolle promosyon ödeyecek olan bankalar; başta Ziraat bankası olmak üzere toplam 16 banka olan;  İşbankası, PTT, Garanti bankası, ICBC. Yapı kredi bankası,  Vakıflar bankası, Denizbank, Finansbank, ING, Akbank, Burgan TEB, QNB Finansbank, Şekerbank diğer banka şubelerinden yapacağınız promosyon başvurularınızı bankadan yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Promosyon Ödeme Tarihi

Emekli Promosyonları Ödenmeye Başladı

Emekli Promosyonları Ödenmeye Başladı

Hükümet tarafından konu ile ilgili tüm çalışmalar bitirildi ve söz artık bankalarda. Kamu bankası olan Ziraat bankasından emekli aylığı alan emekli müşterileri TC kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen takvimde ödemenizi alabilirsiniz.  Ziraat bankasına promosyon ödemesi için başvurularınızı Ziraat bankası şubeleri, İnternet Şubesi, ATM  ve SMS ile aynı zamanda Müşteri İletişim Merkezimiz aracılığı ile de yapabilirsiniz.TC kimlik numarasının son hanesine göre emeklilere ödenecek olan Ziraat bankası promosyon ödeme tarihleri;

  • 0 – 2 haneli olanlar Mart 2017
  • 4 – 6 haneli olanlar Nisan 2017
  • 8 haneli olanlar Mayıs 2017 de ödemelerini tek seferde alacaklardır.

Emeklilere Promosyon Ödemeleri Ne Kadar Yapılacak?

SGK kurumuna bağlı Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur kurumlarından emekli olan müşterilerine emekli maaş ödemelerini 16 bankadan herhangi birisinden başvuru yaparak ödenecek olan banka promosyon ödemeleri aşağıdaki gibidir;

1.000 TL altında emekli aylığı alanlara 300 TL,,
1.000 TL ila 2.000 TL arasında emekli aylığı alanlara 375 TL,
2.000 TL üzerinde emekli aylığı alanlara 450 TL tutarında olmak üzere promosyon ödemeleri 3 yıllık peşin olarak yapılacaktır.

Yapı kredi bankası promosyon ödemesi

Yapı kredi bankası tarafından emekli müşteriler için 2017 yılında tek seferde 3 yıllık peşin olarak yapılacak olan promosyon ödemeleri ile 450 TL ye kadar nakit kazanma fırsatı ile sizi bekliyor. Yapı kredi bankası emekli promosyn başvurularınızı buradan yapabilirsiniz.

Emekli Promosyon Şartları Nelerdir?

Emeklilere Mayıs ayında tamamlanacak olan Promosyon  ödemelerinin almak için emekli müşterilerinin mutlaka çalıştığı bankaya giderek başvuru yapmaları ve  “3 yıl maaşımı taşımayacağım” sözü vermesi gerekecek. Bu sözü  veren emekliler ile banka arasında sözleşme imzalanacak ve sözleşme detaylarının okunması gerekecek. Bazı bankalar rekabeti kızıştırmak amacıyla yeni kampanyalar düzenlediği için hakkınız olanı almak için imzalanan sözleşmenin ayrıntılarının incelenmesi gerekiyor. Bankalar ile aranızda imzalanacak olan sözleşmenin maddelerini tek tek okumadan hiçbir belgeyi imzalamamak da önemli. Sözleşme imzalama esnasında mutlaka bankadaki görevliye bu ek şartların olup olmadığının bilgisini sorun bazı bankalar ek şartlar ileri sürerek promosyon ödemesii yapmayı tercih ettiğinden bu tür ek şartlar sözleşme de varsa siz bu bankadan promosyon almayıp başka bankayı ya da PTT’yi tercih edin. PTT’ de TCKN son hanesine göre belirlediği takvimlerde en son Mayıs ayında ödemeleri tamamlayıp promosyon ödemelerini yapacaktır.

Bankaya gidemeyen emekliler için de SGK, evde maaş ödemesi yapmaktadır. Bankaya gidemedim diye üzülmeyin. Promosyon konusunda SGK’yı veya bankayı arayıp sözleşmeyi evde imzalamak istediğinizi belirterek evden maaş ödemenizi ve  promosyon ödemenizi alabilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ