Haber Bankam

Emekli Promosyonları 2017 Mart Ayında Ödenecek

2017 Yılı Mart ayı itibariyle emeklilerimize promosyon ödemelerinin yapılacağı bildirildi. Önümüzdeki hafta tüm bankalar Ankara’ya davet edildi ve SGK ile Bankalar arasında ki promosyon görüşmeleri başlayacak ve anlaşma sonucunda imzalanacak. Protokol içeriğine göre, ilk ödemenin 2017 yılı Mart ayında yapılacağı öğrenildi. İşte ayrıntılar..

Emekli Promosyonları 2017 Mart Ayında Ödenecek
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Emekliye Müjdeli Haber sonunda geldi. Emekli Promosyonları 2017 Mart Ayında Ödenecek. Sosyal Sigortalar Kurumunca emekli vatandaşlarımıza promosyon ödemeleri için bankalar ile SGK arasında yapılacak protokol metni hazırlandı. Bu metne göre, promosyon ödemeleri 2017 yılı Mart ayından itibaren başlayacak.

Önümüzdeki haftadan itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu on iki milyon emeklimize verilecek olan promosyon ödemelerine ilişkin protokol için bankaları Ankara’ya davet etti. Emekli vatandaşlarımızın promosyon ödemeleri imza işlemi sonrasında 2017 yılı MART ayından itibaren dağıtılmaya başlanacak.

SGK BANKALARI GÖRÜŞME İÇİN DAVET ETTİ

SGK ile Ziraat Bankası, PTT Bank, Vakıfbank ve Halk Bankası ile özel bankalar arasında protokol imzalanacak. 2 hafta önce emeklilerimizin alacakları maaşlar hakkında Sosyal Güvenlik Kurumunda toplantı icra edilmiş ve bu toplantı sonrasında Sayın Başbakanımız promosyon şartlarını bankalara anlatmıştı. Yetkililerce toplantı sonucunda özel banka şubelerinin emekliye ödenecek olan maaş promosyonu için herhangi bir itirazları olmadıklarını ve konunun yetkili birimlerinde değerlendirileceğini bildirmişlerdi.

Çalışma Bakanı: Emeklimize Adam Gibi Maaş Ödeyelim demişti. Ayrıntılar için konuyu inceleyebilirsiniz.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA EMEKLİ PROMOSYON PROTOKOLÜ İMZALANACAK

SGK tarafından yapılan hazırlıklar tamamlandı ve yetkililer bu hafta içinde protokolü tamamladıklarını bildirdiler. Emekli promosyon ödemeleri 23 OCAK 2017 ile başlayan hafta, özel ve kamu banka yetkilileri ile görüşülerek imzalancağı bildirildi. SGK yetkilileri promosyonlara ilişkin;“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’nun onayından sonra protokol imzalarını önümüzdeki hafta bitirmeyi planlıyoruz” dedikleri öğrenildi.

ÖDEMELER MART AYINDA YAPILACAK

Hergün gündemi takip eden ve promosyonları bekleyen 12 milyon emeklimiz 2017 yılı Mart ayından itibaren promosyonlarına kavuşacaklar. Sayın Başbakanımızın bildirisine göre ödenecek miktarlar ise şöyle;

  • 1.000 TL. altında maaş alanlar 300 TL.
  • Bin lira ve iki bin lira arasında maaşı olanlar 375 TL,
  • 2 bin liradan fazla maaş alan emeklilerimiz ise 450 TL. promosyon alması bekleniyor.

Sayın Başbakanımızın bu açıklamayı yaptığı esnada Devlet Bankaları (Halk, Vakıf, Ziraat) ile anlaşma yapılmış ancak, özel bankalar ve PTT ile görüşmeler başlamamıştı. Bu kapsamda önümüzde ki hafta tüm bankalar ile görüşmeler tamamlanacak ve protokol imzalama işlemleri de bittiğinde, mart ayından itibaren ödemeler başlayacak. Tüm emeklilerimize hayırlı olması dileğiyle..

Emeklilerimizi ilgilendiren benzer haberler;

Bireysel emeklilik sistemine otomatik katılım 1 Ocak 2017′ de başlıyor,

Memurların Emekli İkramiyesine Yönelik Düzenleme Kabul Edildi.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ