Haber Bankam

Emekli Olunca Ödenen BAĞ-KUR Prim Borcu Kredisi Nasıl Alınır?

Emekli Olunca Ödenen BAĞ-KUR Prim Borcu Kredisi veren bankalara başvuru yaparak en düşük faiz avantajı ile Bağ-kur’dan hemen emekli olabilirsiniz. Yaşlı aylığı, askerlik borcu, GSS borcu, prim borcu ödemesi içinde kredi verilmektedir.

Emekli Olunca Ödenen BAĞ-KUR Prim Borcu Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası yıllarca Bağkur yatıran ancak emekli olamayan esnaflarımız için yeni bir kredi paketi hazırladı. Bir pakette esnaflarımız Ziraat Bankası’ndan çekecekleri kredi ile Bağkur’dan emekli olabilmektedir. Çalışma SGK ve Bağkur arasında yapılmakta olan anlaşma sonucunda ortaya çıktı. Yani Bağ-kur ve Sosyal Güvenlik Kurumu bir protokol imzaladı. Buna göre prim borcu olması nedeniyle emekli olamayan çiftçilerimiz Ziraat Bankası’ndan en uygun koşullar ile Bağkur emekli kredisi çekecekler ve çektikleri kredi ile borçlarını kapatarak emekli olabilecekler.

Emekli Olunca Ödenen BAĞ-KUR Kredisi Nasıl Alınır?

Uygulama 01 Mart 2018 tarihi itibariyle başladı. Bu tarihten itibaren çiftçilerimiz Ziraat Bankası’na şahsen müracaatta bulunabilecekler. Kredi uygulamasında tüm çiftçilerimize 4 yıl vade 1,28 oranında faiz uygulanacak. Bunun haricinde kredi çeken çiftçiden herhangi bir komisyon alınmaz iken en önemli nokta ise kredinin taksitleri emeklinin maaş aldığı tarihten itibaren ödenmeye başlayacak.  Ayrıntılı bilgi için Ziraat Bankası sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yani çiftçimiz kredi taksitlerini ödemek için emekli maaşını almasını bekleyecek. Uygulamanın en avantajlı yönü ise elinde parası olmayan ve prim borcu nedeniyle emekli olamayan çiftçilerimizin yüzünü güldürüyor. Çünkü ödemelerin maaş sonrasına bırakılması çiftçilerin rahatlatıyor.


Bağkur Emekli Kredisi Şartları Neler?

 • Bağ-Kur’ a birikmiş SGK prim borcu olanlar;
  • Sigorta primi,
  • GSS Borcu,
  • Sirgortalılık süresi durdurulan sürelerin ihyası,
  • Askerlik ve doğum sigorta borçlanması,
  • Yaşlılık aylığı alacak olanlar başvuru yapabilirler.
 • Ne kadar prim borcunuz olduğunu başvurudan önce SGK’dan öğrenmeniz gerekmektedir.
 • Başvuru esnasında kimlik ve SGK’dan alınan prim süresini gösteren belge gereklidir.

E-Devlet sitesinden güncel prim borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu adresini ziyaret ediniz.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Başvurular 01 MART 2018 tarihinde başladı ve 31 MAYIS 2018 tarihinde sona erecek. Kredi çekmek isteyenlerin bu tarihler arasında emekli kredisi için gerekli olan evraklarla birlikte şahsen başvurularını yapmaları gerekiyor.

Bunun haricinde Ziraat Bankası BAĞ-KUR’dan emekli olduktan sonra maaşlarını Ziraat Bankasından almak isteyenler için de bir çok fırsat sunmaktadır. Bunlardan bazıları emeklilere tanınan günlük özel para çekme limiti ile ATM’den maaşın tamamını çekebilme imkanı, yeni yürürlüğe giren promosyon ödemelerinde toplam da maksimum 450 liraya varan promosyon imkanı, maaş hesabından yapılacak işlemlerde herhangi bir hesap işletim ücreti alınmaması ve diğer özel kredilerde emekliye uygun faiz oranı uygulaması yapılmaktadır.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ