Haber Bankam

Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Eğitim Kredisi Veren Bankalar
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Çeşitli bankalar öğrencilerin eğitim alanındaki ihtiyaçları ve diğer alandaki ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına kredi yardımında bulunuyor. Özellikle öğrenciler baz alınarak Kredi verildiğinden dolayı daha düşük faizlerle bu krediye erişmek mümkün oluyor. Yazımızda öğrenciler için en uygun kredi imkanı sağlayan bankaları derledik işte günümüzde öğrenciler için en iyisi olan ve uzun vadeler üzerinden düşük faizlerle birlikte kredi imkanı sağlayan o bankalar:

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası en uygun imkanlarla birlikte öğrencilere ve velilerine kredi sağlayan bankalar arasında bulunuyor banka çeşitli eğitim masraflarında müşterilerine finansman desteği sunuyor. Ziraat Bankası kapsamında öğrenci kredisinden yararlanan kişiler bunları 36 aya kadar vadeli şeklinde ödeyebiliyorlar banka tarafından belirlenen aylık faiz oranı ise 1.43 tür bunun yanında banka öğrencilerin maddi ihtiyacında son derece hızlı çözümler ortaya çıkarıyor. Bankaya kredi başvurusunda bulunmak için internet şubesi cep şubesi veya şubeler üzerinden çok kısa bir süre içinde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle banka diğer bankalara nazaran daha düşük bir faiz sağladığından dolayı bu alandaki tercihlerden biri haline gelmiştir

İş Bankası Eğitim Kredisi

İş Bankası da yine aynı şekilde eğitim ve öğretim masraflarını karşılamaya yönelik öğrenci ve velilerin yardımına koşuyor İşbank eğitim kredisi kapsamında öğrenciler almış olduğu kredileri 48 aya kadar ödeme şansı yakalıyor. Bunun yanında banka öğrencileri düşünerek onların yüksek maddi ihtiyaçlarına yönelik cevaplar sağlamış durumda. Özellikle sağlamış olduğu toplam kredi tutarı ile birlikte diğer bankalardan biraz daha öne çıktığını belirtmek gerekir banka tarafından verilen en fazla kredi oranı ise 50.000 TL oluyor bankanın kredi kapsamında aylık olarak belirlemiş olduğu faiz 1.69 dur. Bankaya başvurular dilerseniz internet şubesi üzerinden, dilerseniz de cep şubesi üzerinden çok hızlı bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

Halk Bankası Öğrenci Kredisi

Öğrenci kredisi veren bankalar arasında Halk Bankası dikkatleri üzerine topluyor. Özellikle okul, yüksek lisans, dershane, yurt gibi eğitim masrafı için öğrencilere ve velilere yardımcı oluyor banka tarafından öğrencilere sağlanan kredi tutarıda en fazla 48 ay vadeye kadar ödenebilir banka bunun yanında en fazla olarak 60.000 tl’ye kadar öğrenci kredisi veriyor. Faiz oranlarına baktığımızda ise tam olarak öğrencilerin memnun kalacağı bir rakam görüyoruz. Bu bankada aylık olarak faiz 1.23 olarak belirlenmiş durumdadır aynı zamanda diğer bankaların aldığı gibi dosya masrafı ve ek masraflar da bu banka tarafından alınmıyor. Tabi sadece öğrenciler için belirlenen Kredi de bu tarz bir imkan yaratıldığını belirtmek gerekir. Bu avantajlardan yararlanmak için tek yapılması gereken ise gerekli olan belgeler ile birlikte en yakın Halkbank şubesine başvurmaktır.Akbank Eğitim Kredisi

Akbank eğitim kredisi konusunda son derece ünlü olan bankaların başında geliyor velilerin ve öğrencilerin bu anlamdaki ihtiyaçlarını karşılayan banka her türden masraf için yardımınıza koşuyor Akbank tarafından belirlenmiş olan vade oranı 48 ay olurken banka bu kapsamda 1.69 faizle birlikte krediyi alabilmeniz sağlayacaktır. Akbank tarafından sağlanan kredilerde başvuru için Kişiler kendi yöntemlerine göre bir yöntem seçerek başvuruyu gerçekleştirebilirler. İnternet başvurusu cep başvurusu mobil başvuru gibi çok fazla yöntem üzerinden çok hızlı bir şekilde başvurularını gerçekleştirebilirler.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Öğrenci kredisi veren bankaların başını çeken Yapı Kredi Bankası uygun faiz oranları ve uzun vadelerle birlikte dikkat çeken bankalar arasında bulunuyor. Bankanın kredi türünde belirlemiş olduğu faiz oranı ise yüzde 1.50’dir. 48 ay vadeye kadar almış olduğunuz bu kredi ödemesine başlayabilirsiniz bunun yanında banka tarafından belli masraflar alınmazken bu şekilde ödemelerin daha rahat bir ortam içinde yapılmasına olanak sağlanıyor. Yapı Kredi Bankası tarafından sağlanan bu krediye başvuru için doğrudan bankanın resmi internet sitesi üzerinden harekete geçmenizde fayda vardır.

Garanti Eğitim Kredisi

Garanti Bankası 2018 yılına geldiğimizde de yine öğrencilere maddi anlamda destek olmaya devam ediyor özellikle ortaya çıkardığı pek çok avantajlı kredi türü sayesinde bu alanda öğrencilerin ilk tercihlerinden biri haline gelmiştir. 2018 yılında da bu özelliğini korumaya devam edecek olan bankada uygun vadeler ve düşük faizler üzerinden kredi almaya başlayabilirsiniz banka tarafından belirlenmiş olan faiz oranları ise alacağınız Kredi tutarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu anlamda bankada faizler 1.58 oranından başlarken alacağınız Kredi oranına göre 1.78 tutarına kadar artış gösterebilir bunun yanında banka tarafından alacağınız Kredi de toplam olarak vade oranı ise 48 ay olacaktır. 48 aylık zaman diliminin içinde almış olduğunuz kredinin çok rahat bir şekilde ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Garanti Bankası tarafından verilmiş olan krediye erişebilmek için gerekli olan belgeler ile birlikte en yakınınızda bulunan Garanti Bankası şubesine ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bu sayede 100 bin TL’ye kadar olan eğitim kredisi alanındaki ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde kapatabilirsiniz.

Denizbank Eğitim Kredisi

DenizBank pek çok anlamda eğitim alanındaki masrafları gidermek için kullanabileceğiniz bankaların arasında bulunuyor özel okul, üniversite, kurs gibi masrafları bu bankanın yardımıyla çok kısa bir süre içinde kapatabilirsiniz. Banka tarafından en fazla verilen kredi tutarı ise 60 bin TL olacaktır. Özellikle bu Krediyi aldıktan sonra 5 yıllık vade üzerinden çok rahat bir şekilde ödemeleri başlayabilirsiniz. Kredi faizlerine baktığımızda ise diğer bankalara göre uygun bir faiz aralığının olduğunu görüyoruz. Banka tarafından verilen faiz oranları 1.40’tır. Tabii bu faizlerin vade durumuna ve kullanılan Kredi durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterdiğini belirtmek gerekir. DenizBank kredisiyle ilgili tüm detaylar öğrenebilmek için en yakında bulunan Denizbank şubesine doğrudan başvuruda bulunmanız gerekiyor. Daha sonra banka yetkilileri tarafından krediye başvuru için gerekli olan belgeleri ve gerekli olan diğer tüm şartları öğrenebilirsiniz.

QNB Finansbank Eğitim Kredisi

Son olarak öğrencilere kredi imkanı sağlayan bankalar arasında QNB Finansbank’ı belirtmekte fayda var. Banka tarafından öğrencilere en fazla 81 bin TL kredi sağlanırken, 120 aylık vade üzerinden alınan kredinin ödenmesine hak tanınmış oluyor.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ