Haber Bankam

Dolar 3.50’nin Altına İndi! Düşüş Sürüyor

Dolar 3.50’nin Altına İndi! Düşüş Sürüyor
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Uzun süredir yükselmekte olan dolar sonunda Merkez Bankasının piyasalara milyarlarca liralık döviz aktarmasına ve Türkiye’de ki gelişmelere dayanamadı ve dolar uzun bir süredir düşüş yaşamaya devam ediyor. 2017 yılından bu yana en düşük seviyelerine kadar inen dolar kuru daha da düşüş yaşamaya devam etti.

Şu anda dolar 3,50 TL’nin altına indi. Özellikle dolar kuru bugün birkaç kuruş daha geriledi ve dolar kurunun düşüşünün uzun bir süre daha inmesi bekleniyor. Peki dolar kaç TL oldu? Bir dolar ne kadar ediyor? Dün ki veriler ile bugün ki verilere bakıldığında dolar kurunda nasıl bir değişiklik oldu.

Dolar Erimeye Devam Ediyor

14 Haziran 2017 tarihi itibari ile 3,51 TL üzerinden işlem görmekte olan dolar günün ilerleyen saatlerinde 3,50 TL’ye ve daha sonra 3,50 TL’den daha aşağı seviyelere indi. Şu anda doların 3,48 TL’den işlem gördüğü öğrenilmektedir. Düne göre dolar kıyaslaması yapıldığında ise doların %0,04’lik bir düşüş daha yaşadığı görülüyor. Doların düşüşü ilerleyen günlerde devam edecektir.Saatlik olarak hatta neredeyse her dakika düşüşe devam etmekte olan doların büyük bir gelişme olmadığı sürece bir daha yükselemeyeceği ve uzun vadeli olarak düşüş yaşaması beklenmekte olan doların yıl sonuna kadar daha da erimesi beklenmektedir. Peki dolar yatırımcısı ne yapmalıdır? Dolar kayıp ettirmeye devam edecek mi? Dolar iyi bir yatırım aracı mı?

Dolar Yatırımcısı Ne Yapmalıdır?

Pek çok ekonomist doların 4 TL seviyesine geleceği ve 4 TL’yi aşarsa doları kimsenin durduramayacağını belirtmekteydi ancak dolar beklendiği gibi yükselmedi ve 4 TL’ye yakın seviyelerdeyken düşüşe geçti. Merkez Bankasının istikrarlı bir şekilde piyasalara dolar aktarması ile düşüş yaşamaya devam eden dolar aylardır düşüş yaşamaya devam ediyor.

Şu anda 3,48 TL’den işlem görmekte olann dolar gece saatlerinde dahi düşüş yaşamaya devam ediyor. Yatırımcısına özellikle uzun vadede gelir elde ettirmeyeceği belirtilen dolara sahip yatırımcıların daha fazla zarar etmeleri için ellerinde ki dolarları satması gerektiği konusunda uyarı yapmakta olan çok sayıda ekonomist bulunmaktadır. Aksi halde doların düşüşü giderek yükselecek ve doların ilerleyen aylar itibari ile tekrar 3 TL seviyesine kadar inmesi beklenmektedir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ