Haber Bankam

Devlet Konut Evlilik Desteği Birikimleri 2017’de Devam Ediyor

2016 yılında yürürlüğe giren uygulama ile ev almak isteyenlere ve evlenmek isteyen gençlerimize Devletimiz destek sağlıyor. Devlet destekli çeyiz ve konut hesabı açtıranlar 3 yıllık birikim sonunda Devletten geri ödemesiz destek alıyorlar. 2017 yılında birikimler devam ediyor. Detaylar haberbankam.com’da…

Devlet Konut Evlilik Desteği Birikimleri 2017’de Devam Ediyor
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
  Loading...

Sosyal Devlet ilkesi gereğince Devletimiz yeni evlenenlere teşvik ve destek vermeye devam ediyor.Çeyiz hesabı açılan bankalarda hesap açıp, birikim yapanlar Devlet bankalarından maddi destek alabiliyorlar. Bunun için bankada çeyiz hesabı veya Konut Birikim Hesabı açıp, 3 yıldan fazla birikim yapmak gerekiyor.

DEVLET DESTEKLİ ÇEYİZ HESABI

Devlet Destekli Çeyiz Hesabı olarak bilinen uygulama yürürlüğe girdiği günden bu yana 24.000 kişiye yakın evlenme adayı başvuruda bulundu ve şuan ülkemizde 17.000.0000 TL. para biriktirildi. 3 yıl boyunca para biriktiren genç çiftler evlenecekleri zaman Devletten hibe desteği alacaklar.  Tabi bunun bazı şartları var. 24 yaşını bitirmemiş olmak ve çeyiz hesabı açılan bankalara başvurmak gerekiyor. Evlilik çağındaki çiftlerimiz birikimleri sonucunda 5.481 TL. tutarında destek alabiliyorlar. 

DEVLET DESTEKLİ KONUT KREDİSİ

4 ay önce uygulanmaya başlayan Devlet Destekli Konut Hesabı uygulamasına rağbet daha büyük. Ev almak isteyen 7 bin kişi başvuruda bulundu ve Konut Hesabında şuana kadar 28.000.000 TL. konut parası biriktirildi. Bu para mevzuatta belirtilen süre kadar birikim yapan kişilere ödenecek. Konut Kredisi  çekmek yerine Devlet yardımı almayı tercih eden, ev almak için birikim yapmayı hedefleyen birçok evlilik adayı gencimizin bu projeye de yoğun ilgi gösterdiği söylenmektedir. Birikim sonunda Devlet Destekli Konut Kredisi olarak ev almak isteyen kişilere 15.575 TL. destek verilecek.

2017 yılı Türkiye için yatırımlar yılı olacak, Tarım, Hayvancılık, Girişimcilik ve daha birçok sektörde teşvikler devam ediyor. KOSGEB 2017 yılında vereceği 50 bin lira teşvik desteğini inceleyebilirsiniz.Yeni evlenen ve ev sahibi olmak isteyen çiftlerimiz  Devlet desteğinden faydalanarak, Konut hesabı ve Çeyiz hesabını aynı bankada aynı hesaba yatırabiliyorlar ve bu kez evlilik ve konut alma zamanında 42.000 TL. tutarında Devlet desteği alabiliyorlar.  2016 yılında başlayan uygulama ilk meyvelerini 2019 yılında verecek ve birikim yapan binlerce gencimiz Devlet destekli konut ve çeyiz parası alabilecekler.

DEVLET DESTEKLİ KONUT VE EVLİLİK BİRİKİMİ

Uygulamalarda ilk ödemeler de 2019’da yapılacak. İşte çeyiz hesabından yararlanma şartları ve bu yıl geçerli tutarlar:

 • 36 ve 47 ay arasında Devlet Konut Kredisi için birikim yapanlar 13.498 TL.
  Evlilik çeyiz yardımı için ise; 4.385 TL.
 • 48 ay ile 59 ay arasında para biriktirenler Konut için 14.536 TL.,
  Çeyiz için; 4.933 TL.
 • 60 ay ve üzerinde birikim yapanlar ise Ev için Devletten 15.575 TL.
  Devlet destekli evlilik kredisi (çeyiz birikimi) olarak da toplamda 5.481 TL. alabilecekler.
devlet-destekli-konut-evlilik-kredisi

devlet-destekli-konut-evlilik-kredisi

Uzmanlar para biriktiremeyen, elinde ki 300-500 lirayı herhangi bir sektöre yatıramayan ve para biriktiremeyen kişiler için, 3-5 yıl sonra ödemeleri sonrasında 5 bin lira çeyiz yardımı ve ev almak için peşinat olabilecek 15 bin lira konut kredisinin birikim yapanlar için yüksek bir rakam olduğunu belirtiyorlar. Eğer ev almayı veya evlenmeyi amaçlıyorsanız, şimdiden Konut Hesabı veya Çeyiz Hesabı açtırabilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ