Haber Bankam

Damızlık Düve Yetiştiriciliği Desteklerinde Dişi Buzağı Değişikliği!

Damızlık Düve Yetiştiriciliği desteklemelerinde dişi buzağı tanımı değiştirildi. Buna göre dişi buzağının 6 aylık olma şartı kaldırılırken TÜRKVET sistemine kayıt zorunluluğu getirildi.

Damızlık Düve Yetiştiriciliği Desteklerinde Dişi Buzağı Değişikliği!

Daha önce Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Damızlık Düve Yetiştiriciliğinin Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliği ile Çiftçilerimize ve üreticilere yapılacak destek miktarları belirtilmişti. 13 Eylül 2017 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’de ise bahse konu tebliğname de değişiklik yapıldı.

Değişiklik Metni şöyle;

DAMIZLIK DÜVE YETİŞTİRİCİLİĞİNİN DESTEKLENMESİNE İLİŞKİN UYGULAMA ESASLARI TEBLİĞİ (TEBLİĞ NO: 2016/39)’NDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

(TEBLİĞ NO: 2017/25)

MADDE 1 – 3/10/2016 tarihli ve 29846 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Damızlık Düve Yetiştiriciliğinin Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliği (Tebliğ No: 2016/39)’nin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.“ç) Damızlık dişi buzağı: Teknik ve sağlık şartları Bakanlıkça belirlenecek, TÜRKVET kayıt sistemine kayıtlı dişi sığırı,”

6 AYLIK ŞARTI KALDIRILDI

Tebliğname ilk yayınlandığında değişiklik yapılmamış hali aşağıda ki gibiydi;

ç) Damızlık dişi buzağı: Bakanlık kayıt sistemlerine kayıtlı en fazla 6 aylık dişi buzağıyı,

buna göre, dişi buzağının 6 aylık olma şartı kaldırılırken TÜRKVET sistemine kayıtlı olma şartı getirildi.

TEBLİĞNAME ASILI BURADAN, DEĞİŞİKLİĞİ İSE BURADAN GÖRÜNTÜLEYEBİLİRSİNİZ.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ