Haber Bankam

Çiftçiye 7 Yıl Vadeli Hasat Ödemeli Tarım Kredisi Veriliyor

Çiftçiye 7 Yıl Vadeli Hasat Ödemeli Tarım Kredisi veren bankalar sayesinde 2017 yılında tarımsal yatırımlara finansman sağlanıyor. Yapı Kredi bankası 2017’de kapılarını sonuna kadar araladı ve her ihtiyaca yönelik hayvancılık ve tarım kredileri için müşterilerini şubelerine davet ediyor.

Çiftçiye 7 Yıl Vadeli Hasat Ödemeli Tarım Kredisi Veriliyor
  • Ekonomi
  • 20 Ocak 2017
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 2,00 out of 5)
    Loading...

Yapı Kredi Bankası 2017 yılında çiftçimize 7 yıl vadeli ve hasat ödemeli tarım kredileri sunuyor. Çiftçilerimizin yapacakları yatırım veya ihtiyaç duydukları sektöre göre belirlenen krediler, en uygun faiz ve vade avantajları ile veriliyor. Çiftçilerimizin şartları taşıması ve talepleri halinde hasat ödemeli veya 7 yıl vadeli tarım ve hayvancılık kredisi verilebiliyor.

çiftçiye 7 yıl vadeli tarım kredisi 2017

çiftçiye 7 yıl vadeli tarım kredisi 2017

Çiftçiye 7 Yıl Vadeli Hasat Ödemeli Tarım Kredisi

Genç çiftçimize 2017 yılı içerisinde 30 Bin Lira Hibe Kredi verileceği söyleniyor. Projenin detayları henüz belli olmadı ancak yakında açıklanacağı öğrenildi.

Yapı Kredi Bankası Tarım ve Hayvancılık alanında çiftçilerimize 20 farklı çiftçi kredisi veriyor. Bu kredilere ilaveten, banka tarım destekleri kapsamında, 7 farklı tarımsal sigorta paketi ve 2 farklı tarım kartı uygulaması ile çiftçimize destek sağlıyor.

ÇİFTÇİLERİMİZ EN ÇOK TARIMSAL ÜRETİM KREDİSİNİ TERCİH EDİYOR

Yapı ve Kredi bankasına tarımsal ihtiyaçları için başvuran çiftçilerimiz, 20 kredi paketi içinden en çok Tarımsal Üretim Kredisini tercih ediyorlar. Bu kredi paketi tarımsal alanda, genel ihtiyaçların giderilmesi amacıyla da kullanılabiliyor.  18 aya kadar vade yapılabilen kredi üreten çiftçimize hasat toplama, tarla gübreleme, dikim ve ekim gibi zamanlarda ki nakit ihtiyaçlarının giderilmesi için veriliyor. Çiftçimiz 2017 yılında Yapı Krediden aldığı tarımsal üretim kredisini tek ödeme seçeneği veya hasada uygun bir vade ile taksitli olarak ödeyebiliyor.

YAPI KREDİ HAYVANCILIK KREDİLERİ

Banka tarımsal alanda destek verdiği gibi hayvan kredisi çekmek isteyenlerinde imdadına yetişiyor. Yapı Kredi Bankası büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık sektöründe verdiği kredileri başlıklar halinde sıralamak gerekirse;

Et amaçlı büyükbaş hayvan yetiştiren çiftçimizin çiftlikleri veya hayvanların giderleri için yem, ilaç, su, aşılama gibi giderlerde kullanılmak üzere 12 ay vadeli besicilik kredisi veriyor. Bu kredi besi devrelerinde vade sonunda veya tek ödeme ile ödenebiliyor.

Süt üretimi için hayvancılıkla uğraşan çiftçimizin genel ihtiyaçları için 18 ay vadeli 3-6 ay vadelerle ödenebilen süt hayvancılığı işletme kredisi ikinci seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Eğer süt hayvancılığı ile uğraşıyor iseniz, bu kredi tam size göre.Hayvan Satın Alma Kredisi

Koyun, keçi, inek, almak isteyen çiftçilerimizden  süt hayvanı yetiştirmek isteyenlere hayvan satın almalarına finans sağlanması için verilen kredi 1 yıl, 6 ay, 3 ay, ve 1 ay vadelerle ödenebiliyor. Taksitler çiftçinin ekonomik durumu ve para kazandığı hasat dönemlerine göre ayarlanabiliyor.

TKDK tarafından verilen Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında IPARD projesine dahil olan ve proje yatırım tutarını kredi ile karşılamak isteyen yatırımcı çiftçilerimize 4 yıl vadeli olarak eşit ve esnek taksitlerle IPARD Proje Kredisi veriliyor. Amacınız yatırım yapmak ise, Yapı Kredi her zaman sizinle..

Bankanın sunduğu hayvancılık kredisi bunlarla sınırlı iken Tarımsal yatırım için aşağıda belirtilen krediler veriliyor.

Sera kurmak isteyen vatandaşımız için, 5 sene vadeli sera yapım kredisi veren ziraat, çiftçimize 1 aydan 12 aya kadar ödeme kolaylığı da sağlıyor. Bu kredi ile sera kurulabiliyor iken, daha önceden serası olanlar modernizasyon içinde kullanabiliyorlar.

Kapalı Örtü Altı tarımla uğraşan vatandaşlarımıza sera giderleri için 1 yıl vadeli fide alımı ve cam örtü gibi giderlerde de kullanılabilen sera kredisi veriliyor. Geri ödemesi ise vade sonunda veya tek ödeme ile yapılabiliyor.

Herhangi bir firma için sözleşmeli tarım üretimiyle uğraşan üreticilere tüm tarımsal faaliyetlerinin finansmanında kullanılmak üzere sözleşmeli tarım kredisi veriliyor. 1 yıl vade tanınan üreticiler, krediyi hasatta veya vade sonunda ödeyebiliyor.

Çiftçimiz bilindiği üzere, hasat döneminde buğdayını ve hasadının büyük bölümünü ve diğer mahsulünü Toprak Mahsulleri Ofislerine teslim ediyorlar. Devlet, bu ofisler aracılığı ile hem ülkemizin ihtiyacını karşılarken, hemde çiftçilere belirli miktarlarda ödeme yapıyor. Bu ödemeler yılın belirli dönemlerinde yapılıyor. Ürününü teslim eden çiftçimize TMO tarafından bir makbuz senedi teslim ediliyor. İşte Yapı Kredi Bankası, bu makbuz senedi karşılığında krediye ihtiyaç duyan çiftçimize, 10 aya kadar kredi desteği sağlıyor. Kredinin geri ödemesi ise, TMO tarafından verilen vadenin bitiminden ödenebiliyor. Bu kredi genelde Devlet ödemesi öncesinde kısa vadeli ihtiyaçlar için tercih ediliyor.

Tarımsal Mekanizasyon alanında, çiftçimize 60 ay vadeli, tarım makineleri kredisi veriliyor. Kredi hasat dönemlerinde esnek taksitle ödenebiliyor ve tarım sektöründe makine ve teçhizata ihtiyaç duyan çiftçimize öncelik tanınıyor. Kredi ayda bir, 3 ayda bir, altı ayda bir ve senede bir kez olmak üzere toplamda 5 yıl sonunda geriye ödeniyor.

Sıfır ve 2. El Traktör Kredisi

Çiftçilerimize sıfır kilometre veya ikinci el traktör temini için hasat ödemeli 3 yıl vadeli traktör kredisi veriliyor. İlk kez traktör alanlar veya eski traktörünü yenilemek isteyenler 36 ay taksitli kredi ile banka tarafından belirlenen şartlara uyan traktörü satın alabiliyorlar. Ödemeler ise yukarıda ki destekler gibi eşit olarak yılda bir kez hasat dönemlerinde ödenebiliyor.

Çiftçilerimiz tarımsal yatırımları için esnek ve tek seferde ödemeli, besi, süt veya ekim paralarının ödendiği hasat dönemlerinde ödeme yapmak üzere düşük faizli çiftçi kredilerine başvurabilir, tarımsal yatırımınıza finans sağlayabilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ