Haber Bankam

Çalışma Bakanı: Emeklimize Adam Gibi Maaş Ödeyelim

Çalışma Bakanı sayın Müezzinoğlu emeklilerimiz ve emeklilik yaş sınırı ile ilgili açıklama yaptı. Detaylar haberimizde..

Çalışma Bakanı: Emeklimize Adam Gibi Maaş Ödeyelim
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Müezzinoğlu; Emeklilerimizi kaytederek ;

“Mesela yaşa takılanlara biz yaşa takılmayacaksınız merak etmeyin dersek, yaş yine 50’lilerin altına iner. Ama biz yaşa takılan kardeşlerimize diyoruz ki beklemen gereken 53’se 53’ü, 54’se 54’ü bekleyeceksin ve o gün geldiğinde de emekliliğini alacaksın.” dedi.2017 yılında Devlet tarafından ekonomik alanda destekler ve uygulamalar bitmiyor. Emekliye promosyon ödemesi sonrasında faizsiz kredi de gündeme geldi. Sayın bakanımız emeklilik için bir iddiada bulundu ve emeklilik yaş sınırının 50’nin altına inebileceğini söyledi. Şuan ülkemizde emeklilik hakkını kazanmasına rağmen yaş sınırına takılan binlerce çalışan var. Eğer emeklilik yaş sınırının düşürülmesi durumunda, bir çoğu prim günlerinin dolmuş olması nedeniyle emekliliğe ayrılacaklar.

Sayın Bakan Dünyanın hiçbir ülkesinde 65 yaşın altında emeklilik olmadığını da sözlerine ekledi. Asıl olayın emeklimize adam gibi yeteri kadar maaş ödemek olduğunu söyleyen Sayın Müezzinoğlu, “emekliye 27 yıl maaş ödemek yerine 17 yıl maaş ödeyelim ama adam gibi ödeyelim” dedi.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ