Haber Bankam

Çalışanlara ve Emeklilere Müjde! 4 Zam Birden Verilecek!

Çalışanlara ve Emeklilere Müjde! 4 Zam Birden Verilecek!

Emeklilerin refah yaşayabilmesi için yılın belli dönemlerinde belirlenmiş olan yüzdelere ve enflasyona göre maaşlara zam yapılmaktadır. Bu sene memur, SSK ve Bağ-Kur emeklisinin maaşına Temmuz ayında zam gelecek. Şu anda zam oranlarının ne kadar olacağı bilinmiyor ancak ortalama olarak memur emeklisine yüzde 7,5 ve SSK ile Bağ-Kur emeklisinin maaşına yüzde 6,5’lik bir zam yapılması bekleniyor.

Buna göre çalışanlara ve emeklilere müjde 4 zam birden verilecek. Peki bu zamlar neler olacak. Bilindiği üzere Ağustos ayında memur ve memur emeklilerini ilgilendiren önemli bir konu hakkında görüşme yapılacak. Bu görüşme sonucunda memur ve memur emeklisi önümüzde ki iki yıl içerisinde maaşlarına ne kadarlık zamlarına yapılacağı hakkında bilgi sahibi olacak. Peki görüşmenin detayları nedir?

Toplu Sözleşme Görüşmeleri

Memur ve memur emeklileri için Ağustos ayında önemli bir görüşme yapılacak. Buna göre Ağustos ayında dördüncü dönem toplu sözleşme görüşmeleri yapılacak. Bu görüşmeler de memur ve memur emeklilerinin 2018 ile 2019 yıllarında ne kadar zam alacakları belirlenmiş olacak.Üstelik memur ve memur emeklisi Ağustos ayında yapılacak olan dördüncü dönem toplu sözleşme görüşmelerinde sadece 2018 ve 2019 yılında maaşlarına ne kadarlık zam yapılacağını öğrenmeyecek bunlardan hariç olarak sosyal ve özlük haklar ile kadro konuları da masaya yatırılacak ve bu konular hakkında da önemli duyurular yapılacak.

Zam Oranları Ne Kadar Olacak

Ağustos ayında memur ve memur emeklilerinin 2018 ve 2019 yıllarında maaşlarına ne kadarlık zammına geleceği belli olacak. Peki zam oranları ne kadar olacak. Son on yıllık veriler incelendiğinde en yüksek zam oranının yüzde 6 + 5 ile 2016 yılında uygulandığı görülmektedir. On yıl içerisinde en sık yapılan zam oranına bakıldığında ise yüzde 4 + 4 olduğu görülmektedir. 2018 ve 2019 yılı için de ne kadarlık zam oranlarının yapılacağı merak ile bekleniyor.

Memur ve memur emeklileri Ağustos ayında yapılacak olan bu görüşme de en az yüzde 6 + 5’lik bir zam bekliyor ancak 2017 Temmuz’da maaşlara yüzde 4’lük bir zammın uygulanması ile 2018 ve 2019 yıllarında da yine yüzde 4 + 4’lük bir zammın uygulanabileceği bekleniyor. Hatta pek çok ekonomist zam oranlarının daha düşük olabileceğini belirtiyor.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ