Haber Bankam

Çalışan Annelere Kreş Yardımı İçin 300 TL. Vergi İstisnası Geliyor!

Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal tarafından yeni Vergi Kanun Tasarısında kreş yardımı müjdesini verdi! Buna göre çalışan bayanların çocukları için işveren kreş yardımı yapıyorsa, bu çalışanın ödemesi gereken gelir vergisinden istisna olacak. Ayrıntılar haberimizde..

Çalışan Annelere Kreş Yardımı İçin 300 TL. Vergi İstisnası Geliyor!

Maliye Bakanlığından yeni yürürlüğe girecek olan Gelir Vergisi Kanununun taslağı hakkında bir açıklama yapıldı. Eğer çalışan anne çocuğunu kreşe gönderiyor ve işletme sahibi de, çocuğun kreşe gitmesi nedeniyle çalışan anneye yardım yapıyor ise bahse konu yardım için 300 TL. limiti çalışanın ödemesi gereken gelir vergisinden düşülecek.

Uygulama ile işverenlerin çalışanlarına kreş yardımı yapmaları teşvik ediliyor. Yeni uygulama da kreş yardımı gelir vergisinin bir istisnası olarak uygulanacak.Bu sayede hem çalışan bayanların istihdamına katkı sağlanacak hem de, çalışanlar açısından yarar sağlanacağı değerlendiriliyor. Yeni taslağın ilgi göreceği ve birçok çalışanın bu uygulamadan yararlanması hedefleniyor.

Başvuruların nasıl yapılacağı ve Kreş Yardımı taslağının ayrıntıları henüz açıklanmadı.

Maliye Bakanlığının Kreş Yardımı hakkında ki haberini inceleyebilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ