MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, dün Bloomberg TV’ye verdiği röportajda, yaklaşan spot Bitcoin (BTC) ETF’lerinin piyasalar için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Saylor, Bitcoin ETF’lerinin, son 30 yılda Wall Street’te görülen en büyük gelişmelerden biri olduğunu ifade ederek, bunun benzerini en son S&P 500 ETF’si ile gördüklerini belirtti.

Ana akım yatırımcıların, bugüne kadar Bitcoin’e yatırım yapmak için uygun bir kanala sahip olmadıklarını dile getiren Saylor, spot ETF’nin bu durumu değiştireceğini ve hem bireysel hem de kurumsal düzeyde yatırımcıların Bitcoin’e erişimini kolaylaştıracağını söyledi. Ayrıca, bu yeni aracın Bitcoin için bir talep patlaması yaratacağını ve bunun, nisan ayındaki yarılanma etkinliğiyle birlikte bir arz patlamasını tetikleyebileceğini öne sürdü.

Saylor, bu gelişmelerin önümüzdeki yıl Bitcoin için büyük bir yükseliş dönemini başlatacağını öngörürken, fiyatların ne kadar yükselebileceği konusunda herhangi bir tahmin yapmaktan kaçındı.

Spot ETF’lerin, MicroStrategy gibi bir işletme şirketinin yatırımcılarını uzaklaştırıp uzaklaştırmayacağına ilişkin sorulara ise Saylor, şirketlerinin nakit akışını artırmak için kullanılan bir işletme olduğunu vurguladı. Ayrıca, MSTR’ye sahip olmak için herhangi bir ücret ödenmediğini ve ETF’lerden farklı olarak özel bir bedel talep etmediklerini belirtti.