Haber Bankam

Borçlular Müjde! Faiz Tutarları Siliniyor!

Borçlular Müjde! Faiz Tutarları Siliniyor!

Ülkemizde bilindiği üzere çok sayıda vergi ve prim gibi borcu bulunan çok sayıda kişi bulunmaktadır. İlgili vergi, ceza ya da prim gibi ödemesini ödemeyen kişilerin toplam borcuna eklenen faiz oranları ile ana borç giderek daha da artmaktadır. Borcunu ödemeyen kişilerin borçları da giderek katlanmaktadır.

Buna göre vergi, trafik cezası, prim vb. gibi borcu olanlar müjdeli bir haber geldi. Borcunu ödeyemeyen kişilerin faiz tutarı ücretleri silinecek. Üstelik silindiği gibi kişinin borcunu ödeyebilmesi için tüm imkanlar sağlanacak ve 18 aya kadar taksit imkanları verilecek. Ancak borcu bulunanların kesin olarak 30 Haziran 2017 tarihi mesai bitimine kadar ilgili borçlarını ödeyeceğine dair başvuruda bulunması gerekmektedir. Faiz tutarı silinen borçlar yalnızca 31 Mart 2017 tarihine kadar kesinleşmiş borçları kapsamaktadır. 31 Mart 2017 tarihinden bugüne kadar kesinleşmiş olan borçlar da şu an için her hangi bir faiz indirimi gibi uygulama bulunmamaktadır.

İndirim İle Yeni Borç Miktarları

Yapılan çalışmalar ile borcu bulunan kişilerin faiz tutarları silinecek ve 18 aya kadar taksit imkanları sağlanacak. Bu sayede prim, trafik cezası, vergi vb. gibi borcu olanlara tüm imkanlar sağlanacak. Peki indirim ile borcu olanların yeni borç miktarları ne kadar olacak.Buna göre 1.080 TL borcu olan kişi yeni yapılandırma ile borcunu 638,88 TL olarak ödeyecek. Bu sayede yeni yapılandırma ile borcu olanların faiz oranları düşürülmüş olacak. Üstelik ödeme yapmak isteyenlere tüm imkanlar sağlanacak ve trafik cezası, prim, vergi borcu olanlar borçlarını kolay bir şekilde kapatabilecektir.

Taksit Tutarları

Normalde 600 lira borcu olan ve borcunu uzun süredir ödemeyerek toplam faiz tutarları ile yeni borç miktarı 1.080 TL olan kişi yeni yapılandırma ile borcu 638,88 TL’ye düşecek. Eğer kişi borcunu peşin olarak ödemek isterse borcunu 619 TL olarak ödeyerek borcundan kurtulabilecek. Buna göre faizli borcu 1.080 TL’den 619 TL’ye kadar düşebilecek. İsteyenlere taksit avantajları da sağlanacaktır.

Peşin 619,44 TL
6 Ay Taksit 667,63 TL
9 Ay Taksit 691,90 TL
12 Ay Aksit 705,96 TL
18 Ay Taksit 734,70 TL

Borcunu taksitli olarak ödemek isteyenler yukarıda belirtilmiş olan tutarlar ile borcunu taksitli olarak hemen verilmiş olan rakamlar dahilinde ödeme yapabilecektir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ