Haber Bankam

Besi Çiftliği Kuranlara TKDK Hibe ve Teşvik Veriyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu TKDK hayvancılık alanlarına yatırım yapmak isteyenlere hibe ve teşvik desteği sunmaktadır. Peki şartlar nedir ve TKDK başvuruları nasıl yapılır.

Besi Çiftliği Kuranlara TKDK Hibe ve Teşvik Veriyor
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Ülkemizde bilindiği üzere pek çok aile gelirini hayvancılık ile karşılamaktadır. Hayvancılığın önemi yadırganamaz durumda olduğu için TKDK hibe ve teşvik veriyor. Buna göre besi çiftliği kuranlara TKDK hibe ve teşvik veriyor. Peki TKDK hangi alanlara yapılacak olan çiftliklere, hangi şehirlere hibe ve teşvik veriyor. TKDK teşvik ya da hibe almak isteyenlerin nasıl bir yol izlemesi gerekmektedir.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu TKDK yurt genelinde belirlenmiş olan iller için her sene teşvik ve hibe kredisi vermektedir. Adayların Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu TKDK’dan hibe ya da kredi almak için sadece belirlenmiş olan planlar doğrultusunda hareket etmesi gerekmektedir. Buna göre besi çiftliği kuranlara TKDK hibe ve teşvik veriyor. Haber Bankam ekibi olarak besi çiftliği kurmak ve TKDK’dan teşvik ya da hibe almak isteyenler için bu özel haberimizi ürettik.

TKDK IPARD-2 Program Desteklerine Başvuru Şartları

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu TKDK’dan besi çiftliği kurmak isteyenler hibe ya da teşvik desteği almak istemektedir. Peki TKDK IPARD-2 program desteklerine başvuru yapabilmek için şartlar nelerdir, adayların ne yapması gerekmektedir. Buna göre ilk olarak adayların TKDK’nın belirtmiş olduğu il sınırları içerisinde bulunması ve bu il için yatırım yapmış olması gerekmektedir. Bu şarta uyum gösterenlerin TKDK desteklerini takip etmesi ve ilan ya da çağrı yayımlandığı anda zaman kaybetmeden TKDK’ya müracaat etmesi gerekiyor.

TKDK Hangi İlleri Destekliyor

Yukarıda program desteklerine başvuru şartlarında Haber Bankam ekibi olarak sizlere belirlenmiş olan illerde oturuyor olmanız gerektiğini belirttik. Peki bu iller hangileridir. Buna göre;  •  Ankara, Erzurum, Manisa,  Diyarbakır, Samsun, Balıkesir,  Ağrı, Burdur, Konya, Elazığ, Karaman, Kütahya,  Şanlıurfa, Tokat, Mersin, Kars, Erzincan, Bursa, Aksaray, Amasya, Sivas, Çanakkale,  Kastamonu, Muş, Trabzon, Uşak, Nevşehir,  Giresun, Çankırı, Hatay, Ardahan, Kahramanmaraş, Çorum,   Ordu, Van, Yozgat,  Malatya, Isparta, Denizli, Afyonkarahisar, Aydın ve Mardin illerinden birisinde yaşıyor olmanzı gerekmektedir.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun vermiş olduğu hibe ve desteklerden yararlanmak için mutlaka yukarıda belirtilen illerde yaşıyor olmanız gerekmektedir. Aksi halde hibe ya da teşvikten yararlanamazsınız.

TKDK IPARD-2 Desteklenen Hayvancılık Alanı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından besi çiftliği kuranlara hibe ve teşvik veriliyor. Ancak sadece belirlenmiş olan hayvancılık alanlarında yatırım yapmak isteyen ya da projesi bulunan adaylara teşvik desteği verilmektedir. Peki bu desteklenen hayvancılık alanları nelerdir. TKDK aşağıda liste halinde belirtilen hayvancılık alanlarına IPARD-2 kapsamında destek vermektedir.

  • 101 Tedbir Kodlu Hayvancılık Alanları

Yumurta üretimi için kurulacak tesisler
Kanatlı et üretimi için kurulacak tesisler
Kırmızı et üretimi için kurulacak tesisler
Süt üretimi için kurulacak tesisler

  • 103 Tedbir Kodlu Hayvancılık Alanları

Su ürünleri ya da işlenmesi ve pazarlaması yatırımları
Kanatlı hayvan eti ya da işlenmesi ve pazarlaması yatırımları
Kırmızı et üretimi ya da işlenmesi ve pazarlaması yatırımları
Süt ürünleri ya da sütten üretilecek ürün işlenmesi ve pazarlaması yatırımları

  • 302 Tedbir Kodlu Hayvancılık Alanalrı

Aracılık alanlarında yatırımlar ya da pazarlama ihtiyaçları

Yukarıda belirtilmiş olan hayvancılık alanları için besi çiftliği kuranlara TKDK hibe ve teşvik veriyor. Peki TKDK’dan hibe ya da teşvik almak isteyenlerin ne yapması gerekiyor.

Hibe ve Teşvik İçin Nasıl Başvuru Yapılır

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu TKDK tarafından verilen hibe ve teşvik ücretlerinden yararlanmak isteyenlerin http://www.tkdk.gov.tr/UyeOl linkini adayların takip etmesi ve TKDK tarafından yayımlanacak olan çağrıları dikkatli bir şekilde takip etmesi gerekmektedir. Çağrılarda başvuru yapacak olan adaylar hibe ya da teşvik desteği alabilir.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ