Haber Bankam

Bayram Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

2018 yılı Ramazan bayramı yaklaşıyor. Bankaların bayram kredisi kampanyaları başladı ve tüm hızıyla devam ediyor. Bayramda tüm ihtiyaçlarınız için en uygun faiz oranları ile kredi veren bankaları sizler için araştırdık. İşte detaylar..

Bayram Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları
 • Gündem
 • 30 Mayıs 2018
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

Girmiş olduğunuz kredi kartı borcu, tatil ve bayram gibi omzunuza yüklenen sorunlardan kurtulabilmek için en düşük faizle kredi çekme imkanı veren bankaları  5000 TL kredi ve 24 ay vadeyi baz alarak derledik. 

5 bin TL  bayram kredisi için bankaların faiz oranları şöyledir;

QNB Finansbank: En düşük kredi faiz oranıyla diğer bankalara göre daha karlı olan bankanın 5000 tl ve 24 aya varan vade göz önünde bulundurulduğunda % 1.33 faiz uygulanmaktadır. Miktarını belirlemek ve hesaplamak için tıklayınız.

 Ziraat Bankası: Kredi veren diğer bankalara göre  daha az faiz oranına sahiptir. 5000 TL lik kredi için 24 ay vade yapıldığında faiz oranı %1.37 olmaktadır. Linke tıklayarak ihtiyacınıza göre kredi miktarını ayarlayabilirsiniz.

ING Bank: Ziraat bankasından sonra en az faiz oranına sahip bankadır.  5000 tl ve 24 ay vadeye karşılık faiz oranı %1.84 siteyi ziyaret ederek kredi miktarına göre değerlendirme yapabilirsiniz.

Garanti Bankası: İng bankasından sonra en az faiz oranına sahip kredi veren bankadır. 5000 TL lik kredi için 24 ay vade yapıldığında faiz oranı %1.95.  Krediyi 6591 Tl olarak geri ödemiş oluyorsunuz. Linke tıklayarak ihtiyacınız dahilinde kredi miktarlarına ve faiz oranına bakabilirsiniz.

TEB: Türkiye’nin en güvenilir bankalarından olan TEB sadece %1.68  faiz oranı ile kredi vermektedir. Hesaplamak için tıklayınız.

Burgan Bank: Gelişmeye devam eden Burgan bank ihtiyaç sahiplerine %1.38 faiz oranıyla kredi imkanı sağlamaktadır. Hesaplamak için tıklayınız.

Yapı Kredi: Türkiye’ de önemli statü kazanmış olan yapı kredi tüketicilere % 1.51 faiz oranını sunmaktadır.

Akbank: Son günlerde çok fazla revaçta olan Akbank müşterilerine cazip faiz oranları sunmaktadır. 5000 tl için bankanın faiz oranı %1.58 kendi hesabınızı yapmak için tıklayınız.İş Bankası: Üniversite öğrencileri için  kredi kartı sahibi olmaları ve zorlanmadan ödemeleri için düşük faiz uygulayan İş bankası yetişkinleri de unutmadı geçerli miktar ve vadeye göre sadece %1.59 faiz oranıyla imkan sağlamaktadır. Gelirinize uygun kredi imkanı ve faiz oranını hesaplamak için tıklayınız. 

Odea Bank: Hazır yaz kampanyasına göre bankanın sunduğu faiz oranı %1.59 yüzdeliğine sahiptir.

Vakıfbank: Diğer bankalar gibi Vakıfbank da kişiye özel kredi imkanı sunmakta olup, faiz oranını %1.75 ‘de tutmaktadır. Dilediğiniz miktarda kredi almak ve faiz oranlarını hesaplamak için tıklayınız.

CEPTETEB: İhtiyaç  kredisi için bankanın sunduğu faiz oranı % 1.80. Masraflar ve bütçenize uygun kredi miktarını hesaplamak için  buraya tıklayarak  siteyi ziyaret edebilirsiniz.

ENPARA: Seçtiğiniz vadeye göre faizinde artış gösteren bankanın 24 aylık faiz oranı % 1.69. Kendi internet sitesini ziyaret ederek hesaplamanızı yapabilirsiniz. Tıklayınız.

Uygun faizler Garanti’de

Bayram  kredisi şartları nelerdir?

 • İhtiyaç kredisini çekebilmek için ön şart 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Bankaya geliriniz olduğunu kanıtlayacak belgeye sahip olmanız sosyal güvenlik kurumu kaydına sahip olmanız gerekmekte ve son 3 ayınız dolmuş olmalı.
 • Kredi notunuzun kredi çekmeye elverişli olması ve borç bilgilerinizin, kredi kartı borçlarınızın düzenli olarak ödenmiş olması gerekmektedir.
 •  Bütün bankalar kefilsiz kredi çekme imkanı tanımaktadır fakat gerekli görürse kefil de isteyebilmektedir.
 • Bankaların vade sayısı maksimum 48 aydır bunu ipotek ile 120 aya kadar çıkarabilme imkanı da bulunmaktadır.

Emeklilere Ramazan bayramı öncesinde bayram ikramiyesi verileceği söyleniyor. Ayrıntılar için emeklilere bayram ikramiyesi isimli haberimizi okuyabilirsiniz.

 Bayram kredisi için gerekli belgeler nelerdir?

 • TC numaranızın yazdığı kimlik belgesi, pasaport veya ehliyet,
 • Yaşadığınız yeri gösteren ikametgah belgesi ya da adınıza gelmiş olan son 3 aya ait fatura,
 • Gelir dökümanı; gelirinizin yazılmış olduğu çalıştığınız iş yerinden alabileceğiniz evrak.

Yukarıda yazılı olan belge ve dokümanlarla birlikte şahsen bankaların bireysel kredi işlemleri bölümlerine başvuru yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de bayram kredisi için ön başvuru yapabilirsiniz.

 

 

 

 

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ