Haber Bankam

Başbakan KOSGEB Sonuçlarını Açıkladı 460 Bin 167 Esnafa Müjde!

28 ŞUBAT Salı günü yapılan Ak Parti Grup toplantısında Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM konuştu. Başbakanımız esnafa müjdeyi verdi. 50 bin lira sıfır faizli KOSGEB kredi başvuru sonuçlarını açıkladı. İşte detaylar..

Başbakan KOSGEB Sonuçlarını Açıkladı 460 Bin 167 Esnafa Müjde!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme İdaresi Başkanlığınca başlatılan  2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği başvurularının 20 ŞUBAT 2017 tarihinde sona ermesinin ardından 28 ŞUBAT 2017 Salı günü Kosgeb Merkezince yapılan değerlendirmeler sonucunda 200 binden fazla esnafımızın talepleri değerlendirildi.

kosgeb sonuçları açıklandı mı

KOSGEB sonuçları açıklaması

KOSGEB tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre ise, sıfır faizli kredi sonuçlarının Sayın Başbakanımızın grup toplantısından sonra ilan edileceği açıklandı.

BAŞBAKAN GRUP TOPLANTISINDA KOSGEB KREDİSİ HAKKINDA ŞU AÇIKLAMALARI YAPTI!

Aziz Milletimizle gurur duyuyoruz. Bugün 28 Şubat 2017. Bir bakalım 20 yıl önce Türkiye’de neler olmuş dedi ve  20 yıl öncesine giderek 28 Şubat’ın 20. yılını anlatan sinevizyon izlendi.

Sayın Başbakan Binali YILDIRIM, Akparti Grup Toplantısında şunlara değindi.

28 Şubat filminden bahsederek, milli iradenin nasıl el değiştirdiğini anlattı. Referandumda, milletin yetkiyi sandıkta kendisi verecek. Hiç kimse tezgahlarla bu durumu değiştiremeyecek. Bu sebeple 16 Nisanda Milli İradenin tesisi için hazır olacağız. Maşallah Siz işi bitirmişsiniz..

Başbakan-binali-yıldırım-grup-toplantısında-konuştu

Başbakan-binali-yıldırım-grup-toplantısında-konuştu

Sayın YILDIRIM Azerbaycan’da şehit düşen 5 asker içinde üzüntüsünü dile getirdi. Bu konuda Azeri topraklarının ermeni çeteciler tarafından işgal edildiğini ve bu sonunun bugüne kadar çözülemediğini anlattı. Türkiye olarak Azerbaycan’ın derdi bizim derdimizdir, sevinci bizim sevincimizdir derken, kardeş Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu bir kez daha söylemek istiyorum dedi.

Sayın YILDIRIM, Pkk’nın kürtleri temsil edemeyeceğini, kürtler ile kardeş olduğumuzu terör örgütü PKK’ya dünyayı dar ettiğimizi, mücadeleye yaz, kış gece ve gündüz tek bir terör unsuru kalmayana kadar devam edeceğini anlattı.

Başbakan El-bab operasyonları ve Rakka’dan bahsederek, PKK’nın kuzeni konumunda ki YPG PYD gibi örgütler destek amacıyla kullanılırsa, biz bu operasyonlarda bulunmayız. Hiçbir terör örgütü ile yan yana olamayız. Bir terör örgütünü yok etmek için başka bir terör örgütünü kullanırsanız, daha sonra o terör örgütünü yok etmek için ne yapacaksınız dedi.

Başbakan Yıldırım Referandumu kastederek “81 il ve 79 milyon vatan evladı söz verdi. Milletin bu kutlu yürüyüşü için bütün memleket sevdalıları, bütün demokrasi görevlileri söz verdi” dedi.Sayın Yıldırım Gençler, evet berekettir, bereket paylaşılarak çoğalır, o yüzden her demokrasi gönüllümüz konuya komşuya eşe dosta neden evet dediğimizi anlatacağız. Diyecek ki, sadece geçen hafta havadan ve karadan terör gruplarına karşı 178 operasyon gerçekleştirdik. 40′ a yakın terörist etkisiz hale getirildi. Bakın bir nokta çok önemli. Bir Akparti hükumeti olarak bahane değil iş üretiyoruz. Şuan referandum var diyerek millete karşı sorumluluğumuzu asla unutmuyoruz. Ekonomiyi de ciddiyetle takip ediyor, mali disiplini de ihmal etmiyoruz. Seçim dönemi diyerek milletin kaynaklarını eba etmiyoruz. Rerafanduma gidiyoruz ama memleketin 4 bir tarafında  projelere devam ediyoruz.

KOSGEB aracılığıyla gerekli şartları sağlamaları durumunda 3 yıl vadeli faizsiz kredi vereceğimizi duyurmuştuk. Bu kredi 20 bin 50 bin arasında ödenecek dedik.

Bu bağlamda başvuran 460.167 işletmeye bu krediyi verme kararı aldık.

Kredi verme işlemi bugün başlıyor Hayırlı uğurlu olsun!

Esnafımıza küçük işletmelere yaklaşık 11 milyar lira nakit kaynak sağlıyoruz. Ödemeler işletmenin yıllık cirosuna göre, 20 bin lira ile 50 bin lira arasında değişiyor. İlk yıl ödeme yok. Geri kalan 2 yılda da faiz yok. Kredi ağırlıklı olark ihtiyacı olan küçük esnafa verilmesi sağlanıyor.

SÖZ VERDİK YERİNE GETİRDİK!

Başvuru sonucunda binlerce esnafımıza HAK KAZANDINIZ SMS’i alan esnaflarımız bugün itibariyle anlaşma yapılan 3 kamu, 6 özel bankaya faizsiz ticari kredi başvurusu gerçekleştirecekler.

Hak kazanamayan esnaflarımız içinse herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak 2018-2019 yıllarında bahse konu kredinin yeniden verilmesi söz konusu olursa, bu durumda yeniden başvuru yapılabilecek.

Bu kanunlarla yaptığımız düzenlemelerin olumlu etkilerini şimdiden görmeye başladık. Ocak ayında konut satışları bir önceki yıla göre %13 attış gösterdi. Yurtdışında Türkiye Uzay Ajansının kurulması içinde bir kanun tasarısını meclise gönderdik. Bu hafta içinde görüşülecek. Uzay ve havacılık teknolojileri ile sistemlerinin geliştirilmesi, yerli ve milli kabiliyetimizin arttırılması bu kanunla birlikte daha da geliştirilmiş olacak. Bu çerçevede araştırma yapacak bir çok tesis kurulmuş olacak.

Sanayide rekabet gelişecek ve bu alanda çalışan nitelikli insan sayısı artmış olacak. Görüldüğü gibi Türkiye’yi lider ülkeler arasında sokmak için gece gündüz çalışıyoruz. Referanduma gidiyoruz diye işi gücü rafa kaldıramayız. İşe koyulurken, genel teşviklerden çok verimlilik sağlayacak teşviklere devam ediyoruz.

23 ili kapsayan özel bir kalkınma planı ile Cazibe merkezi programını başlattık. Bugüne kadar bu bölgeye 25 milyar liralık başvuru geldi. Dün bu başvurlar doldu ve süratle 150 bin üzerinde gencimize iş aş imkanı sağlanacak.

Başbakan çiftçilerimiz içinde Mazot ve Gübre Destekleme ödemesinin 2017 yılı mart ayında yapılacağı müjdesini verdi!

FAİZSİZ KREDİ İÇİN BAŞVURU YAPILABİLECEK BANKALAR

Devlet Bankaları; Vakıflar Bankası, T.C. Ziraat Bankası ve Halkbank

Özel Bankalar; QNB Finansbank, Denizbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi ve Akbank

Bankalar yapılacak olan başvuruları, Esnafın bankaya vereceği beyanname çerçevesinde kredilendirilecek. KOSGEB her ne kadar esnafa kredi desteğine HAK KAZANDINIZ mesajı verse de, limitler bankalar tarafından belirlenecek.

2017 yılında verilen esnafa can suyu kredi desteğinden sonra KOSGEB tarafından verilen faizsiz krediden 200 binden fazla esnafımızın faydalanacağı değerlendiriliyor.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ