Haber Bankam

Bankada Parasını Unutan 654 Bin Kişiye Uyarı

Bankada Parasını Unutan 654 Bin Kişiye Uyarı
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Günümüz de geçinmek ve ekonomik anlamda rahat etmek için pek çok kişi kazancı yani parayı daha fazla önemsemeye devam ederken ülkemizde 654 bin kişi parasını bankada ve sigorta şirketlerinde unuttu. Alacaklıların alacaklarını temin etmesi için uyarılar yapılmaya devam ediyor.

Parasını bankada ve sigorta şirketlerinde alacağı olduğu halde almayan ve unutan kişi sayısının 654 bin olduğu belirtildi. Yapılan açıklamalar ile sorgulama imkanları sağlandı ve parasını unutanların bir bölümünün parasına kavuşması sağlandı. Ancak halen 654 bin kişi parasını bankadan ve sigorta şirketlerinden almış değil. Pek çok kişi benim unuttuğum param yok diyerek sorgulama sitelerinden sorgulamalarını yapmayarak bankada ve sigorta şirketlerinden parasının olduğundan dahi haberi olmuyor. Parasını bankada ve sigorta şirketlerinde unutan 654 bin kişi için son uyarı yapıldı.

Son Tarih 15 Haziran 2017

654 bin kişiye son uyarı yapıldı bu kişilerin 15 Haziran 2017 tarihine kadar paralarını unuttuğu bankaya veya sigorta şirketlerine müracaat etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde 15 Haziran 2017 tarihinden sonra parasını unutanlar bir daha paralarını alamayacaklar. Peki bankada ve sigorta şirketlerinde parasını unutanların parası ne olacak.Unutulan Paralar Ne Olacak

Yayımlanan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) verilerine göre 530 bine yakın kişi parasını bankada ve 125 bin civarı kişi ise parasını sigorta şirketlerinde unuttu. 15 Haziran 2017 tarihine kadar parasını unutan kişiler paralarını çekmezlerse paraları Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) ya da Güvence Hesabına devir edilecektir.

Pek çok kişi bankada hesap açarak daha sonra bu hesabını unutuyor. Hesaplar on yıl gibi bir süre boyunca aranmadığında zaman aşımına uğruyor. Hesabın sahibinin başvuru yaparak içeride ki parasını alması gerekiyor. Ancak hesap sahibi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF)’ye ya da bankalara müracaat etmeyince hesap bakiyesi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF)’e devir ediliyor. Parasını bankalarda ve sigorta şirketlerinde unutan 654 bin kişi için yeni bir uyarı yapıldı.

Parasını unutanların hesaplarında ki bakiyeyi almaları için 15 Haziran 2017 tarihine kadar müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde hesaplarında ve sigorta şirketlerinde ki alacakları bakiyeler Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) ya da Güvence Hesabına devir edilecektir. 15 Haziran 2017 tarihinden sonra kişilerin hesap bakiyeleri tamamen devir edileceğinden dolayı bundan sonra parasını unutanlar parasını alamayacak.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ