Haber Bankam

Bakan Duyurdu! Ete 36 Liradan Fazla Vermeyin

Bakan Duyurdu! Ete 36 Liradan Fazla Vermeyin
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik uzun süredir satıcılar ile anlaşmaya çalışmakta ve et fiyatlarının belirlenmiş ücretler dahilinde tüketiciye verilmesini talep etmektedir. Özellikle büyük marketler belirlenmiş olan et fiyatlarından satışlarını yapmakta ve tüketiciyi madur etmemektedir.

Ancak pek çok satıcı et fiyatlarını fazla tutmakta ve tüketiciyi mecbur kaldığı durumda kendi raflarından et almasını sağlamaktadır. Buna göre bakan duyurdu. Ete 36 liradan fazla para vermeyin şeklinde açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tüketicilere et almak istedikleri takdirde nereye gitmeleri ve hangi aralıklarda ücret ödemeleri gerektiği konusunda da tavsiyelerde bulundu. Peki tüketici eti nereden almalıdır. Detaylar nedir.

Bakan Et ve Süt Kurumu Tavsiye Etti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan açıklama ile et fiyatlarının 33 liradan başlayıp 36 liraya kadar yükselen tutarlar arasında olacağını belirtti. Bakan Faruk Çelik büyük marketlerin ve pek çok tüketicinin 36 liraya kadar et sattığını ancak bazı tüketicilerin halen 36 liradan fazla tutarlarda et satışı yaptıklarını belirterek vatandaşın 36 liradan faza ete para vermemesi gerektiği konusunda öneride bulundu.Et almak isteyenlerin Et ve Süt Kurumuna gitmesi gerektiğini belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik en uygun et fiyatlarının burada olduğu ve vatandaşların et ihtiyaçlarını buradan uygun fiyatlara yapabileceğini belirtti.

Et ve Süt Kurumunda Et Kalmıyor!

Tüketici uygun fiyata ve taze getirildiği için eti Et ve Süt Kurumundan almak istiyor ancak Et ve Süt Kurumun et kalmıyor. Peki neden? En uygun fiyata ve taze olarak yeni kesilip getirildiğinden dolayı vatandaş eti Et ve Süt Kurumundan almak istiyor ve ESK satış mağazaları önlerinde metrelerce uzun kuyruklar oluşuyor. Bu sebeplerden dolayı Et ve Süt Kurumuna gelen etler neredeyse aynı gün içerisinde raflara yerleştirildiği gibi raflardan geri çıkarak tüketici evinin yolunu tutuyor.

Et ve Süt Kurumunda et kalmaması ile vatandaş mecburen eti diğer mağazalardan almaya kalkıyor ve mağazaların bazıları 38 TL, 40 TL hatta 45 TL’ye kadar etlerini satışa çıkartabiliyor. Tüketiciler et fiyatlarının düzenlenmesini istiyor.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ