Haber Bankam

Tüm Astsubaylara 2018 Yılında Kademe İlerlemesi Verilecek!

Astsubaylara derece kademe ilerlemesi müjdesi verildi. 2 yıllık ön lisans ve 4 yıllık fakülte mezunu olanlara 1 kademe verilecek. 9/1 olarak göreve başlayanlar 9/2 si olarak göreve başlayacak iken, 9/3 olarak göreve başlayan lisans mezunları 8/1 olarak memuriyete adım atacaklar. Düzenlemeden halen görevde olan astsubaylar ve emeklilerde yararlanacak. Peki şartlar neler, nasıl başvurulur ve kimlere verilecek? İşte detaylar..

Tüm Astsubaylara 2018 Yılında Kademe İlerlemesi Verilecek!
  • Gündem
  • 09 Haziran 2018
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Tüm Astsubaylara Derece Kademe Verilecek 2018 Müjdesi! Müjde Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Kayseri’de yapmış olduğu konuşmasında fakülte mezunu astsubayların derece kademelerinin yükseltileceğinden bahsetti.

ASTSUBAYLARIN DERECE KADEMELERİ YÜKSELTİLECEK

Cumhurbaşkanımız 08/06/2018 Cuma günü Kayseri Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen iftar programına katıldı. İftar programının ardından askerlere hitaben konuşan Cumhurbaşkanımız tüm astsubayların beklediği müjdeyi açıkladı.

2 YILLIK FAKÜLTE MEZUNU ASTSUBAYLAR

Göreve yeni başlayan ve görevde olan astsubaylarımız 2 yıllık ön lisans mezunu olarak göreve başladıklarında memuriyet derece kademeleri 9/1 olmakta idi. Yeni düzenleme ile ön lisans mezunları 9. derecenin 2. kademesinden göreve başlayacaklar. Bu kapsamda 2 yıllık üniversite mezunu olan astsubaylara 1 yan kademe verilmiş olacak.

4 YILLIK FAKÜLTE BİTİREN ASTSUBAYIN DERECESİ YÜKSELECEK!

Astsubay olmadan önce fakültelerin 4 yıllık lisans bölümünden mezun olarak göreve başlayanların okul sürelerine eğitim sürelerinin de ilave edileceğini açıkladı. 4 yıllık lisans mezunu olan astsubaylar göreve ilk başladıklarında 9/3 olarak başlamakta idiler. Bu düzenleme sonrasında Astsubaylar 8/1 olarak göreve başlayacaklar. Görevde olan 4 yıllık fakülte mezunlarının da bu düzenlemeden yararlanması bekleniyor.

GÖREVDE OLAN ASTSUBAYLARDA YARARLANACAKLAR

Göreve yeni başlayacak Astsubaylar haricinde halen orduda görev yapan 2 yıllık ön lisans ve 4 yıllık fakülte mezunu olan tüm astsubaylarında bu düzenlemeden yararlanabileceği müjdesini verdi. Konu hakkında kanuni bir düzenleme yapılması ve Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor.

EMEKLİ ASTSUBAYLARDA YARARLANACAK

Cumhurbaşkanımızın müjdesine göre düzenlemeden emekli olan Astsubaylar da yararlanabilecek.  2 yıllık ve 4 yıllık fakülte mezunu olan astsubayların emekli oldukları derecelerin yükseltilmesi sonucunda maaşlarına da etki etmesi gündeme gelecek. Ancak bu konuda henüz resmi bir düzenleme yapılmadı.CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ŞUNLARI SÖYLEDİ

Biz nasıl bugün ecdadımız ile ihtar ediyorsak, yarınki de sizlerle aynı şekilde ihtar edecekler. Bu vesile ile astsubaylarımıza bir de Müjde vermek isterim. Astsubaylarımızın göreve başlama kademelerinde eğitim yıllarına göre bir üste çıkartıyoruz. Mesela şu anda iki yıllık Yüksek Öğrenim mezunu bir astsubayımız 9. derecenin 1’inci kademesinden göreve başlıyordu.  Artık 9. derecenin 2. kademesinden işe başlayacaklar.

Aynı şekilde 4 yıllık yüksek öğrenim mezunu olup 9 derecenin 3. kademesinden göreve başlayan astsubaylarımızın başlangıç derecelerini 8. derecenin 1 kademesi yükseltiyoruz. Bu suretle tüm astsubaylarımızı emsallerinin seviyesine çıkartıyoruz. Bu düzenlemeden göreve yeni başlayacakların yanı sıra mevcut ve emekli astsubaylarımız da yararlanacaklar.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli ise 24 Haziran 2018 seçim beyannamesinde Uzman Erbaşların tümüne kadro verilmesi ve özlük haklarının da verilmesini gündeme getirmişti.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun Ortak Hükümler Bölümünde yer alan memurların derece kademe düzenlemeleri tablodaki gibidir.

DERECE KADEME İÇİN NEREYE BAŞVURU YAPILACAK

Bahse konu düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandığında herhangi bir başvuru yapılması gerekmeyecek. Astsubayların personel bürolarınca mezuniyetlerine göre birlikler tarafından resen düzenleme yapılması gündeme gelecek.

Ayrıntılar için yukarıda yer almakta olan videoyu izleyebilirsiniz. Konuya ilişkin Resmi Gazete’de bir düzenleme olması durumunda bu haberin devamından bilgi alabilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ