Haber Bankam

Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi

Akbank Axess Kredi Kartı internet alışverişine açtırma sms onayı, müşteri hizmetleri numarası ve akbank direkt işlemleri haberimizde.. 17/08/2017 tarihinden itibaren interneten alışveriş yapabilmek için, Akbank Neo ve diğer tüm kartlarınız için sanal alışveriş onayı vermeniz gerekiyor!

Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

Akbank Axess kredi kartı kullanan müşterilerin 31 AĞUSTOS 2017 tarihinden itibaren tüm bankamatik ve kredi kartları internet alışverişine kapatılacak. Akbank’tan yeni kart alan kullanıcıların kartları da açılış esnasında onay vermemeleri durumunda, internet kullanımına kapalı olarak teslim edilecek. BBDK kurumu tarafından düzenlenen uygulama sayesinde, kredi kartı dolandırıcılığının önüne geçilmesi hedeflenirken, internetten alışveriş yapmayan kredi kartı sahiplerinin korunması amaçlanıyor.

GÜNCELLEME; BBDK Başkanı Sayın Mehmet Ali Akben e-ticaret işlemlerinin yavaşlamaması için bankaların görüşü alınarak, 17 AĞUSTOS 2017 tarihinin 31 ARALIK 2017 tarihine ertelendiğini bildirdi. BBDK’nın 2017/5 sayılı kararına buradan ulaşabilirsiniz.

Akbank’ın internet kullanımına kapattığı banka ve kredi kartları şunlardır;

 • Neo (Bankamatik)
 • Axess,
 • Wings,
 • Free,
 • Exi26,
 • Akbank Direkt Ön Ödemeli kart

Bu kartlardan herhangi birine veya bir kaçına sahip olan müşterilerin bankalarıyla iletişime geçerek internet alışverişi için onay vermeleri BBDK düzenlemesi gereğince zorunlu tutuluyor.

Diğer banka kartları;

Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi

Akbank Axess kredi kartını internet kullanımına açtırmak isteyen müşteriler, tek bir SMS göndererek bu işlemi gerçekleştirebilmekteler. SMS ile bu işlemin nasıl yapılacağı aşağıda ki görselde yer almaktadır.Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi

Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi

Yukarıda ki görselde görüldüğü üzere Akbank Axess Kredi kartı kullanan müşterilerin ücretsiz olarak bir SMS ile onay vermeleri gerekiyor. Bunun için;

SMS YÖNTEMİ;

INTERNET yazın 8885‘e SMS gönderin.

AKBANK DİREKT;

İkinci bir işlem olarak AKBANK Direkt uygulaması sayesinde istediğiniz banka kartınızı internet alışverişine açtırabilirsiniz. Bunun için mobil cihazınıza Akbank Direkt uygulamasını indirebilir veya bilgisayarınızdan Akbank Direkt internet sitesine bağlanabilirsiniz.

 • Android işletim sistemine sahip cep telefonları için Akbank Direkt uygulamasını bu sayfadan,
 • Ios işletim sistemine sahip (Iphone) cep telefonları ve mobil cihazlar için buradan,
 • İnternet tarayıcınızdan Akbank Direkt’e bağlanmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

AKBANK MÜŞTERİ HİZMETLERİ;

Bu işlemler haricinde Akbank telefon bankacılığından da, istediğiniz axess veya neo kartınızı sanal alışverişe açtırabilirsiniz. Bunun için Akbank’ın müşteri hizmetleri ve telefon bankacılığı numarası olan 444 25 25 nolu numarayı arayabilir işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu güvenlik önlemi haricinde Akbank tarafından 3d secure/go güvenli alışveriş hizmeti de sunulmaktadır.  Bu hizmet BKM, Mastercard ve Visa kartlarının tümünde kullanılabilmektedir. Eğer sık olarak internet alışveri yapıyor iseniz, Akbank’ın kredi kartları için güvenli alışverişin anlatıldığı sayfayı ziyaret etmenizi öneririz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ