Haber Bankam

Adalet Bakanlığı 2017’de 10 Bin Personel Alımı Yapacak!

Adalet Bakanlığı 2017’de 10 Bin Personel Alımı Yapacak! Öncelikle Hakim ve Savcılar için 2750 yeni alım yapılacak ve Ceza İnfaz Kurumlarına görev yapmak üzere İnfaz ve Koruma Memurları, Şoförler, Adliyelerde görev yapmak üzere mübaşir ve zabit katipleri alınacak. Detaylar haberimizde..

Adalet Bakanlığı 2017’de 10 Bin Personel Alımı Yapacak!

Adalet Bakanlığına 2017 yılında 10 bin personel alımı yapılacağı açıklandı. Adalet Bakanlığının 2017 yılında açmış olduğu ve halen devam eden 3 bin 500 savcı ve hakim ilanı devam ediyor. 2017 Yılı Haziran ayından itibaren 2 bin 750 savcı  ve hakim daha alınması planlanıyor. Adalet Bakanlığı hakim ve savcılar haricinde Ceza İnfaz Kurumlarına görev yapmak üzere İnfaz ve Koruma Memuru (Gardiyan) ve Adliyelerde görev yapan Zabıt katibi alımı yapacak.

Adalet Bakanlığı 2017’de 10 Bin Personel Alımı Yapacak!

Bakanlık personel alımı için harekete geçti. Adalet Bakanı Sayın Bekir BOZDAĞ tarafından daha önce adliyeler görev yapmak üzere savcı ve hakim personel alınacağını ilan etmişti. Bunun sonrasında 2017 yılı için yeniden bir hakim ve savcı alınmasının gündemde olduğunu dile getiren BOZDAĞ’ın açıklamalarına göre en az 6 bin 250 hakim ve savcı alınması gündeme geldi. 03 Haziran 2017 tarihinde yapılacak olan seçme sınavı ile Hukuk Fakültesi mezunu 2 bin hakim ve savcı ve 750 avukatlar arasından seçilecek Hakim ve Savcı görevlerine başlayacak. 2017 yılı sonunda yeniden bir hakim ve savcı alımı yapılması planlandığını öğrenildi.CEZA İNFAZ KURUMLARINA İNFAZ VE KORUMA MEMURU ALINACAK

Türkiye’de bulunan açık ve kapalı ceza infaz kurumlarına ise 5 bin civarında infaz ve koruma memuru ile adliyelere katip alınacağı belirtildi. Şuan itibariyle daha önce Silahlı Kuvvetler bünyesinde Uzman Çavuş olarak görev yapmakta olan kişiler arasından 3 bin infaz ve koruma memuru alımı için ilan yayınlanmış ve sınav işlemleri başlatılmıştı. Şuan süreç devam ediyor ve henüz eski uzman çavuş yeni infaz koruma memurları görevlerine başlamadılar. Sınavların tamamlandığı ancak henüz personelin görev yerlerine tayin edilmedikleri bildirildi.

İş Banıkası 04 MART 2017 yılında yapacağı sınav ile personel alımı yapıyor. İş Bankası Personel Alımı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

2017 YILINDA 5 BİN ZABIT KATİBİ, İNFAZ KORUMA, MÜBAŞİR VE ŞOFÖR ALIMI

Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 2017 yılında yeniden memur alımı yapacağını açıkladı. Buna göre adliyelerde ve mahkeme kalemlerinde görev yapmakta olan zabıt katipleri, cezaevlerinde görev yapan infaz memurları, yine adliye ve cezaevlerinde görevli şoför ve mahkemelerde görev yapan mübaşir ihtiyacının karşılanmasına yönelik 5 bin memur alımı yapılacak. 2016 yılında yapılan KPSS sınavına müracaatların çok yoğun olması nedeniyle, başvurularda yoğunluk yaşanması bekleniyor.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ