Haber Bankam

Acil İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Acil ihtiyaç kredisi nasıl alınır? Acil ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Tüm detaylar yazımızda..

Acil İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Bazen beklenmedik ihtiyaçlar çok fazla şekilde gündeme gelebilir. Özellikle herkes tarafından kabul edilen konu ise günümüzde kredi alma konusunun zorluğudur. Zira bu alanda karşımıza pek çok konu çıkarken her geçen gün kredi alma konusu biraz da imkansız bir şekle bürünebilir. Daha sonradan ise belki de acil olarak belirlenmiş olan ihtiyaçlarınızın karşılanması haftaları bile geçebilecektir. İşte bu tarz acil ihtiyaçlara yönelik bazı bankalar oldukça iyi fırsatları bünyesinde bulundurur. Bu bankaların yardımıyla acil ihtiyaçlarınızı daha fazla zaman kaybetmeden hemen karşılama avantajı yakalarsınız.Bu yazımızda günümüzde çok hızlı bir şekilde kredi veren ve acil ihtiyaçlarımıza çözüm sunan bankaların derlemesini yapmış bulunmaktayız.

Acil İhtiyaç Kredileri İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Acil ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak için ilk olarak bir banka seçmeniz gerekiyor. Daha sonra bankanın SMS kanalı üzerinden ilgili başvuruda bulunabilirsiniz. Bu numaralara TC kimlik numaranızla birlikte SMS gönderdiğinizde de acil ihtiyaç kredisi için ilk adımı atmış olursunuz bunun yanında bankalar diğer başvuru yöntemlerinide sunmuş durumdadır. Özellikle internet üzerinden başvuru, bankamatik üzerinden başvuru ve şubeler üzerinden başvuru gibi pek çok imkana sahip olduğunu belirtmemiz gerekiyor aynı zamanda acil ihtiyaç kredisi için çağrı merkezi gibi pek çok ek yöntemi de deneyebilirsiniz. Yalnız kredinin çıkma ihtimali biraz da arttırmak istiyorsanız banka kredisi için başvuruları şube üzerinden yapmanız önerilir. Bu sayede konunun daha iyi bir şekilde çözüm bulabilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer bunun için kesinlikle bir zamanınız yoksa kredi alıp alamayacağını öğrenmeniz için cep şubesi üzerinden yardım alabilirsiniz. Cep şubesi üzerinden yapılan başvurularda kişinin sadece kredi notu baz alınarak hareket edilecektir. Genel olarak bu krediye bakıldıktan hemen sonra başvuruya olumlu veya olumsuz bir cevap alıp almayacağını öğrenebilirsiniz. Genel olarak en az 5 en fazla ise 10 dakika sürede sonuçları görebilmeniz mümkün olacaktır.

Acil İhtiyaç Kredisi Ne Gibi Avantajlar Sunuyor?

Bu kredi türünden yararlanmak isteyen insanlara yönelik bunun ne gibi avantajlara sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu kredi türünün diğerlerine nazaran vade oranının biraz daha az olduğunu belirtmek gerekir en fazla olarak 48 ay vadeli bir şekilde bu acil kredi kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Faiz oranları ise bankadan bankaya olmak üzere farklılıklar gösterebilir. Özellikle kredi ve faiz oranlarının biraz da artış gösterdiğini söylemek zor olmayacaktır. Aynı zamanda bankalar acil kredi kapsamında dosya masrafı tahsis ücreti gibi ek masraflar da almak istiyor. Saydığımız şeyler sadece acil kredi kapsamında geçerli olan şeylerdir. Sadece 25000 TL ye kadar olan ihtiyaçlarınız için bu krediden yararlanabilirsiniz. Eğer 25000 TL nin üzerinde bir maddi ihtiyacınız varsa o zaman diğer kredi türlerini incelemeniz sizin için daha yararlı olur. Çünkü bu kredi türünün acil kredi kampanyalarına göre biraz daha düşük faiz ile karşınıza çıktığını görebilirsiniz.Hangi Bankalar Kredi Sunuyor?

ING Bankası faiz oranları müşterilere memnun edici düzeyde bulunuyor. Özellikle vade oranları da yüksek olduğundan dolayı krediler daha rahat bir şekilde ödenebilir.  ING bankta belirlenmiş olan faiz oranı ise 1.29’tur. Banka acil kredi kapsamında en fazla olarak 25000 TL ye kadar kredi veriyor eğer bundan daha fazla bir maddi ihtiyacınız varsa o zaman banka tarafından sunulmuş olan diğer kredi imkanlarına bakabilirsiniz. Özellikle yüksek kredi tutarından yararlanmak için bankanın kredi notu gibi detaylara çok önem verdiğinide belirtmek gerekir.

Akbank

Acil kredi kapsamında banka kredilerin faiz oranlarını biraz daha yüksek tutmuş durumdadır. Bu bankada faiz oranları 1.49 olurken en fazla olarak 48 ay vadeye kadar almış olduğunuz krediyi ödeme hakkınız vardır. Bunun yanında tahsis ücreti olarak belirleyen ek ücrette banka tarafından alınıyor. Kredi tahsis ücreti ise yine standart olarak belirlenen ve kredi tutarına bağlı olarak değişen bir tutardır. Yani bu banka üzerinden almış olduğunuz toplam Kredi tutarının binde 5’i kadar bir ödeme yapmak durumunda kalırsınız Akbank kredileri aklınıza yatmışsa ve bu alanda başvuruda bulunmak istiyorsanız banka tarafından sunulan seçeneklerden birisini seçebilirsiniz. Şube başvurusu, internet, mobil, bankamatik başvurusu gibi bu alanda kullanabileceğiniz pek çok yöntem bulunuyor. Yani 7 gün 24 saat bankaya bu alandaki başvurularınızı iletebilir ve konunun ne şekilde sonuçlanacağını çok kısa bir süre içinde görebilirsiniz.

Odeabank

Özellikle acil kredi kapsamında sunmuş olduğu avantajlarla kendisinden söz ettiren bankalardan biri olarak ön plana çıkıyor banka tarafından belirlenmiş olan faiz oranı ise yüzde 1.39 dur.Bankada yine diğer bankalar gibi aynı şekilde vade oranları belirlemiştir. En fazla olarak bu bankadan 48 aya kadar vadeli olarak kredi alabilirsiniz. Vade oranlarının biraz daha yükselmesini istiyorsanız ve maddi ihtiyaçlarınız için daha fazlasını şart olarak görüyorsanız o zaman tercihinizi diğer kredi kampanyalarından birinden yana kullanmanızı tavsiye ederiz.

Teb Bankası

Teb Bankası diğer bankalara nazaran biraz daha düşük miktarda kredi imkanı sağlamaktadır. Banka tarafından alınabilecek en yüksek kredi ise 12500 TL dir. Banka tarafından toplam olarak alacağınız bu krediyi de yine aynı şekilde 48 ay vadeli ödemeniz uygun olabilir. Acil kredi kampanyası kapsamında belirlemiş olduğu faiz oranları ise yüzde 1.50’tir. Bunun yanında banka tahsis ücreti olarak belirlediği bir ücreti de alır. Bu ücret yine diğer bankaların belirtildiği gibi binde 5 tutarında olmaktadır. Eğer bu ücreti ödemek istemezseniz diğer bankalar tarafından sunulan seçeneklere göz atmanız daha iyi bir tercih olacaktır bu şekilde aklınızda yer etmiş gibi masrafsız olarak da kredi almaya başlamanız mümkün olur. Acil ihtiyaç kredisi veren bankalar bu şekilde sıralanıyor. Bunun yanında başka bankalar üzerinden de ihtiyaç kredisi için harekete geçebilirsiniz. Özellikle daha doğru bir karar verebilmek adına, bankaların sunmuş olduğu fırsatları değerlendirmeye almalı ve bu şekilde bankaların kıyaslamasını yapmalısınız. Bu sayede kendiniz için en uygun ödeme planını oluşturmuş olacaksınız.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ