Haber Bankam

800 Bin Kişiye İstihdam Müjdesi!

800 Bin Kişiye İstihdam Müjdesi!

Milli istihdam seferberliği kapsamında yüz binlerce kişi istihdam fırsatları yaratılıyor. Bu bağlamda hükümetin emri ile kamu ve özel sektör kurumları açık pozisyonları için olabildiğince farklı personel alımı yapmaya devam ettiği gibi işçilerin çalışabileceği yeni tesislerinde kurulum süreçleri devam ediyor.

Milli istihdam seferberliği kapsamında yıl sonuna kadar hedef 2 milyon kişiye istihdam sağlanmasıdır. Yayımlanan verilere göre 5 ayda toplam 1 milyon 200 bin kişiye istihdam sağlandı. 5 ayda büyük bir başarıya ulaşılan milli istihdam seferberliği kapsamında yıl sonuna kadar toplam 800 bin kişiye daha istihdamın sağlanacağı planlanmaktadır. Buna göre özellikle özel sektör kuruluşlarının fazla sayıda personel alımı gerçekleştirmesi için çalışmalar devam ediyor.

800 Bin Kişiye İş

Bu sene istihdam seferberliği kapsamında yıl sonuna kadar toplam 2 milyon kişi istihdam sağlanması bekleniyor. Ocak ayından Mayıs ayına kadar toplam bir milyon 200 bin kişiye istihdam sağlandı. Yıl sonuna kadar 800 bin kişiye daha iş bulunarak toplam hedef 2 milyonun başarıya ulaşması için çalışmalar sürüyor.Özellikle özel sektörde pek çok kuruluş çok sayıda personel alımı yapıyor. Buna göre İŞKUR’da normal şartlarda on binlerce kişilik iş ilanları bulunurken şu anda İŞKUR’da ki iş ilanı sayısı neredeyse hiçbir günde 100.000’in aşağısına inmiyor. İŞKUR’da genel olarak ortalama 150.000 kişiye kadar iş ilanı bulunmaktadır. Yıl sonuna kadar hedefin başarı ile yerine getirilebileceği tahmin edilmektedir.

İSTİHDAM TAKVİMİNDE DURUM NEDİR

Peki bundan sonra ki istihdam takviminde son durum nedir. Askerli alanda çok sayıda personel alımı yapılıyor. Kara Kuvvetleri Komutanlığı için 24 bin askeri personel, Jandarma Genel Komutanlığı için çok sayıda uzman erbaş alımları, Emniyet Genel Müdürlüğü polis alımları, Milli Eğitim Bakanlığı 30 bin öğretmen alımı gibi kamuya çok sayıda kamu personeli alımı gerçekleştirilmeye devam ediliyor.

Özellikle üniversiteler içinde binlerce kişilik ilanlar yayımlanmaya devam ederken özel sektör kuruluşları İŞKUR aracılığı ile yayımladıkları ilanlarda farklı mezunlara, adayın engelli ve engelsiz olma durumuna göre çok sayıda personel alımı gerçekleştirmektedir. Yıl sonuna kadar milli istihdam seferberliği kapsamında hedeflenmekte olan 2 milyon kişiye iş verilmesi için son 800 bin kişiye iş bulunması kaldı.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ