Haber Bankam

50 Bin Lira Faizsiz KOSGEB Kredisi Mart 2017’de Ödenecek!

50 bin liralık kosgeb kredisi başvurularında son günler. 230 bin esnafımızın yararlanacağı kosgeb faizsiz kredisi için işletmelere verilen süre dolmak üzere. 20 Şubat 2017 tarihinde son başvuruların alınacağı faizsiz kredi için işletmelerin yapması gerekenlerin ayrıntısı haberimizde.

50 Bin Lira Faizsiz KOSGEB Kredisi Mart 2017’de Ödenecek!
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
  Loading...

Geçtiğimiz yıl piyasalardaki nakit sıkıntısına ilaç olarak uygulanan Kosgeb faizsiz işletme kredisi başvurularında artık son günlere girildi. Bu imkanlardan yararlanmak isteyen işletmelerin en geç 20 Şubat 2017 Pazartesi günü mesai bitimine kadar başvuru işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Bu tarihte yapılacak olan başvuruların sonuçları ise bir hafta sonra yani 27 Şubat 2017 tarihinde açıklanacak. Kredi başvurusunda bulunan işletmelere SMS ve Mail yolu ile krediyi almaya hak kazandıkları bildirilecektir. Bu işlemler sonucunda krediyi almaya hak kazanan işletmelere 50 Bin Lira Faizsiz KOSGEB Kredisi Mart 2017 ‘de Ödenecek. Kendisine kredinin verileceği bildirilen işletmelerimiz Kosgeb ile anlaşma yapan 9 bankadan birine giderek kredi başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Kosgeb Kredisinde Öncelik Verilen İşletmeler

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü geçtiğimiz yıl esnafımıza verilen 50 bin liralık faizsiz kredi için ayrılan bütçe ile 15 bin esnafımızın bu imkandan yararlanmasına imkan verdiklerini belirtmiş olmak ile birlikte bu kredi imkanından yararlanmak için başvuru yapan işletme sayısının 230 bin civarında olduğu belirtilmiştir. 2017 yılında başvuru yapan 230 bin işletmeden şartları tutan bütün esnafın bu kredi imkanından yararlanabilmeleri için 2.5 Milyar lira bütçe ayrıldığını bildirmiş ve şartları tutan bütün işletmelere bu krediyi vermek istediklerini belirtmiştir. Aynıca 10 – 20 Şubat tarihleri arasında başvuruların yapılacağı Kosgeb faizsiz kredisi için sayının daha da artacağı tahmin edildiğinden bu krediyi almak isteyenlere bazı öncelikler verilmesine karar verilmiştir.

Faizsiz Kosgeb Kredisi

Faizsiz Kosgeb Kredisi

Bu konu hakkında bir açıklama yapan Kosgeb Başkanı Recep BİÇER; Bu kredi imkanından yararlanmak isteyenler arasında bulunan Mikro işletmelere öncelik verileceğini açıklamıştır. Yani yıllık net satış hasılatı 1 milyon liranın altında olanlar ve yıllık 10 kişiden az işçi çalıştıran işletmeler bu kredi talebindeki sıralamada öne alınacaktır. Kısaca belirtmek gerekirse çok çalışanı olan ve yıllık hasılatı yüksek olan işletmeler yapılacak olan sıralamada arka taraflarda kalacaklardır.Kosgeb Kredisi Verecek Anlaşmalı Bankalar

27 Şubat 2017 tarihinde hak sahiplerinin açıklanacağı Kosgeb 50 bin liralık faizsiz kredi imkanından yararlanmak isteyen işletmeler kendisine kredi verileceği hakkında gelen SMS ve e-postadan sonra yapması gerekenlerin başında Kosgeb ile faizsiz kredi verilmesi yönünde anlaşma  yapan 9 bankadan birisine giderek kredi başvurusunda bulunması gerekmektedir. Bankalar bu krediyi kendi kredi değerlendirme metotlarına göre vereceğinden kendisine kosgeb tarafından bu krediyi almaya hak kazandığını bildiren ileti gelmiş olsa dahi bankalar ile görüşmeden bu krediyi almış gibi hesap yapmaması gerekmektedir. Anlaşmalı bankalara faizsiz kredi talebinde bulunacak olan işletmelerden istenilen evrakların neler olduğunu hatırlatmak gerekirse;

 • Kimlik fotokopisi
 • İşveren SGK hizmet dökümü
 • Cari yıl geçici vergi beyannameleri
 • İkametgah belgesi
 • Vergi Levhası
 • Son 3 yıllık onaylı işletme hesap özeti
 • Ticaret sicil tasdiknamesi
 • Oda sicil belgesi veya Faaliyet belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi
 • Cari yıl ve son tam yıl Detay mizan

Yukarıda belirttiğimiz belgeler ile anlaşma sağlanan 9 bankadan istediğiniz bir tanesine başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Kosgeb ile faizsiz kredi uygulaması yapmak için anlaşılan bu 9 bankanın hangileri olduğunu  tekrar hatırlatmak gerekirse; Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ak Bank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Deniz Bank, İş Bankası, QNB Finansbank.

Kosgeb Kredisi Ödemeleri Mart Ayında Yapılacak

Kosgeb Kredisi Ödemeleri Mart Ayında Yapılacak

Kosgeb Kredisi Ödemeleri Mart Ayında Yapılacak

Kosgab faizsiz 50 bin liralık kredi için başvuruların tamamlanmasının ardından bu kredi imkanından yararlanabilecek olan işletmeleri 27 Şubat 2017  tarihinde yapılacak olan bilgilendirme sonucunda krediyi almaya hak kazanan esnafımız ilk yılı ödemesiz olan bu krediyi almak için yukarıda belirttiğimiz evraklar ile anlaşmalı 9 bankadan birisine giderek kredi talebinde bulunması gerekmektedir. Bankanın kendi kredi değerlendirmesine göre başvuru yapan işletmelere kredi verip vermeyeceğini açıklayacaktır. Bankalar tarafından kredi almasında hiç bir sakınca bulunmayan işletmeler ise istenilen evrakları teslim etmeleri halinde 50 bin lira faizsiz işletme kredisi Mart ayında ödenmeye başlanacaktır. Bugüne kadar faizsiz kredi için başvuruda bulnmamış iseniz en geç 20 Şubat 2017 tarihine kadar sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresine giriş yaparak başvuru işlemlerinizi yapmalısınız.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ