Haber Bankam

300 Koyun Başvuru Tarihleri Ne Zaman? Şartları Neler?

300 Koyun Başvuru Tarihleri Ne Zaman? Şartları Neler?
 • 1 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilecek olan 300 Damızlık Koyun Desteği Başvuru Şartları Nelerdir. Kimler bu imkandan yararlanarak koyun desteği alabilir. 300 Koyun Başvuru Tarihleri Ne Zaman? Şartları Neler? Köyünde hayvancılık yapmak isteyenlerin taşıması gereken şartlar ve istenilen belgeler nelerdir. 300 koyun hibesi almak için yaş şartı bulunuyor mu? Hali hazırda hayvancılık yapanlar bu imkandan yararlanabilecek mi? Köyde oturanlar bu imkandan yararlanmak için başvuruda bulunabilir mi? 300 Damızlık Koyun Desteği Başvuru Şartları ve gerekli belgeler ile ilgili tüm merak ettikleriniz.

Her Aileye 300 Damızlık Koyun Desteği Verilecek

Kırsal alandaki nüfusun artırılması ve hayvancılık alanında dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak adına 2018 yılında yeni bir uygulamaya geçilecek. Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı tarafından yapılan açıklamada köyünde hayvancılık yapmak isteyenlere 300 damızlık koyun desteği verilecek. Bu imkandan yararlanmak isteyenlerin köylerinde ikamet etmesi ve tapulu araziye sahip olmaları gerekmektedir. Bunun nedeni ise verilecek olan bu hayvanlar tamamen hibe olarak değil ücreti gelecek yıllarda ödenmek üzere verilecek olmasından kaynaklanmaktadır. Bu neden ile verilecek olan bu koyunlar için ipotek edilmesi adına belirli miktarlardaki araziyi belirtmeniz gerekecektir. Tarafınıza verilecek olan bu koyunların yavrulamaları ile birlikte kuzuları kesime vererek ana borcunuzu ödemeniz sağlanacaktır. Bunun için isteyenler istedikleri yere vere en yüksek fiyat garantisi ile devlet kesim noktalarına kuzularını satabilecek. Bu kapsamda köyde yaşayan tüm ailelerin bu imkandan yararlanmaları sağlanacaktır.

300 Koyun Hibesi Almak İçin Gerekli Şartlar

Özellikle gençlerin bu alanda destek görmeleri amaçlanmak ile birlikte isteyen tüm vatandaşlarımız bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilecek. Köye dönüş programının bir parçası olarak verilecek olan bu destek ten yararlanmak isteyenlerin taşıması gereken şartlar aşağıda belirtilmiştir; • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Geçtiğimiz yıllarda hayvancılık hibesi programlarından yararlanmamış olmak
 • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak
 • Köy sınırları içerisinde tapulu araziye sahip olmak
 • Hayvancılık yapmak için yeterli miktarda araziye ve ahıra sahip olmak
 • Hayvancılık hibeleri ile ilgili bir borcunuzun bulunmaması gerekmektedir
 • ÇKS Çifti Kayıt Sistemine kayıtlı olmak
 • Başvuru sahibinin Okur yazar belgesine sahip olması

Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyanlar başvuruların açıklanmasında itibaren resmi kimlik belgeleri, sahip oldukları arazinin tapusu ve istenilecek diğer özel belgeler ile birlikte başvuruda bulunabilecekler. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafında yapılan açıklamalarda bu destek uygulamasının tam olarak bitmediği ve bazı eksikliklerin giderilmesinden itibaren başvuru alacakları belirtilmiştir. Bu eksikliklerin giderilerek en geç bahar aylarında başvuruların açıklanması beklenilmektedir. Bu konu ile ilgili olarak yapılacak olan açıklamaları en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

300 Koyun Desteği Başvurusu

Köyde hayvancılık yapmak isteyenlere verilecek olan bu destekten yararlanmak isteyenler merakla başvuru tarihini sormaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu destek ile ilgili henüz başvuru tarihi açıklanmamıştır. Yapılacak olan açıklamalardan sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. 300 koyun desteği başvurusunda bulunacak olanlara önemli bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Verilecek olan 300 koyun desteği tamamen % 100 hibe olarak verilmeyecektir. Tarafınıza verilecek olan hayvanların yavrulaması ve çoğalması neticesinde tarafınıza verilecek olan desteklerin geri ödemeleri talep edilecektir. Üzerinize kayıtlı olan arazinin ipotek altına alınması da bu nedendendir. İleride bu destek imkanına başvuruda bulunacak olanların mağdur olmamaları için bu hatırlatmayı yapmak istiyorum.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Recep dedi ki:

  Acaba kaç dönüm arazi lazim

BİR YORUM YAZ