Haber Bankam

2017’de en ucuz kasko yapan şirket ve firmalar

2017’de en ucuz kasko yapan şirket ve firmalar
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

İsteğe bağlı bir sigorta türü olan Kasko araç sahibinin kaza yapması durumunda kendi aracının hasarının karşılanması, çalınması, yanması vb. durumlarda araç sahibine tazminat ödenmesi için yapılmaktadır. Yapılacak olan kasko aracınızın yaşı, modeli, daha önceden kaza yapıp yapmadığınız, araç plakası ve yapmak istediğiniz kasko türüne göre değişiklik göstermekte ve buna bağlı olarak farklılıklar gösterebilmektedir. 1 Nisan 2013 tarihinden itibaren Kara Araçları Kasko Sigortası genel şartlarına göre 4 farklı türde kasko bulunmaktadır. İsterseniz bunların ne olduğu hakkında kısa bir bilgi verelim.

Dar Kapsamlı Kasko Poliçesi

Bu kasko türünde Ben trafiğe fazla çıkmam, çıksam da dikkatli bir sürücüyüm kaza yapmam diye düşünenler için geliştirilmiş bir kasko türüdür. Araç değeri 50 bin liraya kadar olanların yararlanabileceği bu kasko türünde aracınız yanması, çalınması, deprem, terör ve diğer doğal afetler nedeni ile uğrayacağı hasarların karşılanması sağlanmaktadır. 2013 ile 1990 model araçların bu kasko türünden yararlanmaları mümkündür. Araç sahipleri yaptırmış oldukları dar kapsamlı kasko ile 1 yıl boyunca herhangi bir kazaya uğramamaları sonucunda yeni yılda poliçesini geniş kapsamlı kasko poliçesine çevirmek istediklerinde % 30’luk bir indirimden yararlanabilirler.

Kasko Poliçesi

Araç sahibinin aracının yaşı ve modeli itibari ile yaptıracağı düz kasko da denilen bu kasko poliçesi ile kaza, yangın, deprem, çalınma ve diğer doğal afet gibi durumlarda aracına gelebilecek maddi hasarların karşılanması için bu kaskoyu yaptırabilir. Yaptıracakları bu kasko türünün ücretlendirilmesinde daha önceden kaza yapıp yapmadığı, aracının plakası, modeli gibi durumlar dikkate alınmaktadır.Genişletilmiş Kasko Poliçesi

Kasko şirketleri tarafından belirlenen ana teminat guruplarının tamamını kapsayan bu kasko türü ile başınıza gelebilecek bir çok olay sonucu meydana gelen maddi hasarınız güvence altına alınmaktadır. Piyasada sunulan kasko poliçelerinin bir çoğu genişletilmiş kasko poliçesi şeklinde sunulmaktadır. Diğer kasko poliçelerinde güvence alınan olaylar ile birlikte aracın çekilmesi esnasında meydana gelen zarar, sigara temasından meydana gelen yangın dışındaki tüm yangın zararları ve bunun gibi bir çok olaydan dolayı meydana gelen maddi zararların karşılanmasında bu kasko poliçesi ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir.

Tam Kasko Poliçesi

Kasko sigortasındaki ana teminat gruplarının tamamını ve genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek tüm riskler için geçerle olacak en geniş ve en kapsamlı kasko türüdür. Araç sahibinin neredeyse başına gelebilecek tüm olayların kasko şirketi tarafından karşılanacağı bu kasko türünü seçerken vatandaşların bu durumları poliçelerinde görmeleri ve eksik olanları belirtmeleri gerekmektedir. Bilindiği üzere bir çok vatandaşımız kasko yaptırmakta ama poliçesinin kapsamını bilmemektedir. Herhangi bir kaza anında kasko poliçesinin neleri kapsadığını öğrenmekte ve zor durumda kalabilmektedir.

Kasko yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın kasko yaptırmadan önce isterlerse kendileri araçlarının değerini öğrenebilir ve bu sayede kasko firmaları ile daha mantıklı değerler üzerinden aracına kasko yaptırabilirler. Bu kapsamda aracınızın kasko tarafından verilecek olan değerini isterseniz Türkiye Sigorta Birliği internet sayfasından öğrenebilirsiniz. Ayrıca vatandaşların bilinmedik ve adını daha önceden duymadıkları kasko firmalarından uzak durmaları yararlarına olabilir. Bilindiği üzere kaza veya çalınma gibi durumlarda yaptırmış olduğunuz kaskonun ve kasko şirketinin kalitesini daha iyi anlamaktayız.

İnternet üzerinden bir çok firma araç plakasını ve model bilgilerinizi vermeniz karşılığında aracınızın değerini ve kasko poliçe ücretini size vermektedir. Herhangi bir kasko şirketine uğramadan önce bu tarz firmalardan fiyat teklifi almanız yararınıza olacaktır.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ