Haber Bankam

2017 yılında hibe destek ve teşvikler durmak bilmiyor

2017 yılında hibe destek ve teşvikler durmak bilmiyor
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
  Loading...

Kendi işini kurmak isteyenlere, tarım ve hayvancılık ile uğraşanlara, küçük ve orta ölçekli işletmelere 2016 yılında verilen destek, hibe ve faizsiz kredi uygulamaları sayesinde binlerce vatandaşımız finansal ihtiyaçları bu  yöntemler ile karşılayarak işlerini geliştirmiş veya yeni bir iş yeri açma fırsatı bulmuştur. Bu tür uygulamalara olan büyük talebe karşılıksız kalmayan devletimiz 2017 yılında hibe destek ve teşvikler için yeni müjdeler vermeye devam etmektedir. Yapılacak yeni uygulamalar ile 2017 yılında esnaf,  çiftçi ve girişimcilere faizsiz kredi ve devlet destekleri verilmeye devam edileceği gibi bir çok alanda da düşük faizli kredi verilmeye devam edilecektir. Sizlere şuana kadar belirlenen 2017 yılında verilecek olan devlet hibe ve desteklerinin neler olduğundan ve kimlerin bu imkanlardan yararlanacağı hakkında bilgi vermek istiyorum.

Ziraat Bankası 2017 Yılı Tarım ve Hayvancılık Kredileri Veriyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan bu imkanı Ziraat Bankası ve Tarım kredi kooperatiflerince çiftçilere kullandırılacak olan Tarımsal üretime dair düşük faizli yatırım ve işletme kredileri sayesinde binlerce tarım ve hayvancılık yapan vatandaşlarımız % 100’e kadar faiz indirimleri ile kredi kullanma imkanına sahip olacaktır. Yapılacak bu uygulamadan Hayvansal üretim ve Tarımsal üretim alanları başlığında onlarca alanda kredi tahsisi verilecektir. Hangi alanlarda bu kredi imkanından yararlanabileceğinizi iki başlık halinde belirmek gerekirse;

Hayvansal üretim alanında destek verilen sektörler; 

 • Damızlık düve yetiştiriciliği
 • Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği
 • Damızlık etçi kombine sığır yetiştiriciliği
 • Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği
 • Büyükbaş hayvan besiciliği
 • Kanatlı sektörü
 • Arıcılık
 • Hindi besiciliği
Ziraat Bankası 2017 Yılı Tarım ve Hayvancılık Kredileri

Ziraat Bankası 2017 Yılı Tarım ve Hayvancılık Kredileri

Tarımsal üretim alanında verilen faizsiz krediler;

 • Kontrollü örtü altı tarımı
 • Yaygın bitkisel üretim
 • Çok yıllık yem bitkisi üretimi
 • Yurt içi sertifikalı tohum, fide ve fidan üretimi
 • Yurt içi sertifikalı fidan kullanımı
 • Süs bitkisi üretimi
 • Sera modernizasyonu.


Yukarıda belirttiğimiz alanlardaki kredileri Ziraat Bankalarından Tarım kredi kooperatiflerine bağlı olan tarım ve hayvancılık alanında hizmet veren vatandaşlarımız % 100 faiz indirimlerinden yararlanarak ihtiyaçları doğrultusunda kredi kullanabilirler.

2017 Yılında Kosgeb 50 Bin Lira Faizsiz Esnaf Kredisi

Piyasalardaki nakit sıkıntısından dolayı Kosgeb tarafından 2016 yılının son ayında 15 bin küçük ve orta büyüklükteki işletmelere verilen ilk yılı ödemesiz toplam 3 yıl vadeli 50 bin lira faizsiz esnaf kredisi 2017 yılında verilmeye devam edilecek. 15 bin kişinin yararlanması için başlatılan bu krediye 220 binin üzerinde başvurunun yapılmasından sonra Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklama ile 2017 yılında bu kredi uygulamasına devam edileceği ve bu krediye başvuru yapan 220 bin işletmeden şartları tutanların hepsine 50 bin lira faizsiz kredi verileceği belirtilmiştir. Bu krediyi almak isteyen işletmelerin Kosgeb veri tabanına kayıt yaptırmaları ve beyannamelerini güncel tutmaları gerekmektedir. Başvurular Kosgeb sitesinden yapılmak ile birlikte krediyi alıp alamayacağınız Kosgeb ile anlaşma yapılan 9 bankaya yaptığınız başvuru sonucunda belli olmaktadır.

Milli Tarım Projesi 2017 Yılında Başlıyor

Havza bazlı üretime geçmek için çalışmalarını tamamlayan bakanlık 2017 yılında bu uygulamayı hayatı geçireceğini açıklamıştın. Yapılacak olan Milli Tarım Projesi 2017 uygulamaları sayesinde bir çok alanda devlet desteği sağlanacaktır. Bu desteklerde en çok dikkat çeken ise tarım ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımızın kullandıkları mazota yapılacak olan destek olarak dikkat çekmektedir. Yapılan açıklamada tarım ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımızın kullandıkları mazot’un % 50 bu proje kapsamında devlet tarafından karşılanacaktır. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda uygulanan köye dönüş projesi kapsamında uygulanan Genç çiftçilere 30 bin liralık hibe kredilerinin 2017 yılında Milli tarım projeleri kapsamında tekrar değerlendirileceği beklenmektedir.

Halkbank Esnafa Kefalet Kooperatifi Kefaleti ile Faizsiz 30 Bin Lira Verecek

Geçtiğimiz yılın son günlerinde Resmi gazetede yayınlanan karar ile 2017 yılında esnaf ve sanatkarlara Esnaf kredi kooperatifi kefaleti ile başvuru yapacakları Halk Bankası tarafından yapılacak olan faiz indirimleri sayesinde faizsiz kredi imkanı tanınmıştır. Ayrıca aynı şartlarda geçtiğimiz yıllarda çekilen kredilerin 2017 yılına sarkan taksitleri için de bu uygulama geçerli olacaktır. Bu sayede 2017 yılına sarkan taksit miktarlarındaki faiz oranları % 100 olarak belirlenerek kalan borçlarınızı faizsiz bir şekilde ödeme imkanına sahip olacaksınız. Bu kredi imkanından yararlanmak isteyen işletmeler geriye dönük olmak üzere bir yıl içerisinde en fazla iki defa bu kredi imkanından faydalanması sağlanmaktadır. Bu faizsiz kredi imkanından şartları tutan bütün esnaf ve sanatkarlarımızın yararlanması mümkün olduğu gibi yeni bir iş yeri açmak isteyen geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan ve kaybolmaya yüz tutmuş  meslek kolları türünden bir iş yeri açmak isteyen girişimcilere de bu kredi imkanından yararlana bilmektedirler.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ