Haber Bankam

2017 Yılı Hayvancılık Hibeleri Resmi Gazete’de Yayımlandı

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Hayvan Hibesi projesi dahilinde, %60 ile %100 oranında hibe verilecek sektörler belirlendi. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında hayvancılık hibeleri tebliğnamesi yayımlandı. İşte detaylar..

2017 Yılı Hayvancılık Hibeleri Resmi Gazete’de Yayımlandı

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca çiftçilere ödenecek olan hayvancılık hibeleri Resmi Gazete’de  11 MART 2017 tarihinde yayımlandı. Buna göre,

 • Kaz ve hindi yetiştiriciliğine %75,
 • Arı yetiştiriciliğine %60
 • İpekböceği yetiştirenlere %100,
 • Koç, Teke ve Manda Alımlarına %50,
 • Yeni inşaat yapımı, rehabilitasyon ve kapasite arttırımı, makine ve teçhizat ile hayvan alımına %50 hibe verilecek.

Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar 2017/9760 sayısı ile Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer buldu. Kırsal alanda istihdamın geliştirilmesi, gelirlerin arttırılması amaçlanıyor.

Kanatlı yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçilerimiz %25 oranında kendileri yatırım yapacak ve yatırımın %75 oranı geri ödemesiz olarak Devlet bütçesinden karşılanacak.

damızlık düve hibesi 2017

damızlık düve hibesi 2017

Arı yetiştirmek isteyen ve arılı kovan almak isteyenlerin 100 bin liralık yatırımlarının 60 bin lirasını Devlet ödeyecek.

Ziraat Bankasından Tarım ve Hayvancılık Sektöründe kredi çekmeyenler için 2017 yılı Ziraat Bankası tarımsal kredileri yayınlanmıştı. Haberbankam.com ‘da yayımlandığımız Ziraat Bankası Hibelerini Ziraat Bankası 2017 Yılı Tarım ve Hayvancılık Kredisi Başvuruları Başladı! sayfasından inceleyebilirsiniz.

İpek böceği yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçilerimiz ise çok şanslı. Çünkü ipek böceği yetiştiriciliği için Devlet geri ödemesiz TAMAMINA HAYVAN HİBESİ verecek.

DAMIZLIK MANDA DÜVE YETİŞTİRİCİLİĞİ ; Damızlık manda ve düve yetiştiren çiftçilerimizin en az 150 baş hayvanının olması veya kapasitesini 150 başın üzerine çıkarması gerekiyor.DAMIZLIK KOYUN KEÇİ HİBESİ; Damızlık keçi ve koyun yetiştirenlerin ise 500 hayvan kapasiteli bir işletme kurmaları eğer hayvan sayıları 500 ün altında ise, sayıyı 500 e çıkarmaları şartlar arasında yer alıyor.

HİNDİ KAZ VE ÖRDEK ÜRETİMİ; Kanatlı sektöründe kaz ve ördek yetiştirecek olanlar içinse bazı şartlar bulunuyor.  Kaz yetiştirmek isteyenlerin 500 adet kaz, hindi ve ördek yetiştiriciliği yapmak isteyenlerin ise en az 1000 hayvan ile işe başlamaları gerekiyor.

hindi hibesi 2017

ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ; Arılı kovan almak isteyen arıcılar ise, en az 30 arılı kovan ile sektöre başlamaları gerekiyor.

Resmi Gazete’de Yayımlanan 2017 Hayvancılık Hibesi için tıklayınız!

2017’DE HAYVAN HİBESİ KAÇ PARA ÖDENECEK?

Yukarıda belirtilen sayılarda hayvan yetiştiriciliği için ödenecek olan alt ve üst limitler Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca belirlenecek. Eğer yüksek miktarda bir bedel ortaya çıkarsa Bakanlığın üst sınırını aşarsa, bunun farkı üretici çiftçi tarafından ödenecek. Ödemeler Ziraat Bankasınca yapılacak.

Benzer hibe ve desteklerden yararlananlar ve kamu kuruluşları 2017 hayvan hibesinden yararlanamayacak.

hayvancılık hibesi verilecek sektörler 2017

hayvancılık hibesi verilecek sektörler 2017

Hayvan hibesi için Başvurular Gıda Tarım  ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüklerine yapılacak. Başvuru sahibi çiftçilerin ÇKS belgesinin bulunması gerektiği ve tarımsal yatırıma ilişkin bir proje ile başvuruda bulunması gerektiği vurgulanıyor.

Koyun, keçi, düve, dana, tavuk, piliç, ördek kaz ve benzeri hayvancılık yatırımları ve hayvan alımı için Devlet destekleri ve teşviklerine hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Abdullah dedi ki:

  Hayvancılık yapıyorum ama büyütmek geliştirmek için desteginizi bekliyoruz ben

 2. SEDAT ULUDAĞ dedi ki:

  657 tabi devlet memuruyum hibe desteği alabilirmiyim? kanun gereği ben alamassam eşiim alabilkirmi şartları nelerdir bilgilendirirmisiniz.teşekürler. cep

 3. metin avci dedi ki:

  kaz ve hindi yetiştirmek istiyorum.yetiştiricilik ve devlet destek ve yardımları hakkında bilgi yardım istiyorum.

 4. Nejdet yıldız dedi ki:

  Ben kaz yetiştirip yurt dışına ihraç etmek istiyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz

 5. Mesut Derin dedi ki:

  Buzağılara destek veriliyor ama kuzulara destek verilmiyor. Çünkü bir yaşındaki damızlık dişi kuzular doğum yapıyor bunlara destek alamıyoruz. Bunu dikkate almanızı rica ediyorum.

 6. Hakan dedi ki:

  Bugun bingol.de başvuruda bulunmaya gittim adamlar boyle bir seyin olmadigini soylediler

 7. Yunus dedi ki:

  Bu koyun desteğinde ağılamı %50 yoksa hayvanamı %50 destek veriliyor

 8. Hakan dedi ki:

  Ben 100 büyükbaş hayvan alacağım. Dün Tarım Müdürlüğüne gittim. başvuru yapmamı söylediler. 30 bin liraya kadar yatırım yapacağım. 10 bin lirasını ben, gerisini devlet ödeyecekmiş.

 9. ümit Temur dedi ki:

  Damızlık koyun için ne şartlar aranmaktadır. ..

BİR YORUM YAZ