Haber Bankam

20 Yıl Vadeli Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

20 Yıl Vadeli Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar Emlak GYO ve GYODER ile yapılan anlaşma neticesinde 240 ay vadeli ev finansmanı sağlayacaklar. Kampanya 01 ŞUBAT 2017 tarihinde başlayacak ve 31 MART 2017 tarihinde sona erecek. Uzun vadeli düşük faizli konut kredisi veren bankalar sayesinde birçok vatandaş kira öder gibi ev sahibi olacak. İşte detaylar..

20 Yıl Vadeli Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar
 • 6 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
  Loading...

2017 yılında Emlak GYO, Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği ve GYODER tarafından bankalar ile yapılacak olan anlaşma neticesinde 20 Yıl Vadeli Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar sayesinde dar gelirli vatandaşa 240 ay vade ile ev satın alma imkanı sağlanacaktır.

KONUT KREDİSİ VADELERİ 20 YILA ÇIKARILACAK

Emlak GYO ve GYODER tarafından bankalar ile başlatılan anlaşmalar neticesinde %0,75 ile %0,85 faiz oranları aralığında 240 aya (20 yıl) varan vadelerle en uygun konut kredisi imkanı sağlanacak. Bankaların bu uygulama için gönüllü oldukları uygulanırken, yetkililer tarafından birçok kamu ve özel banka ile anlaşma sağlanacağı belirtildi.

10 YIL VADEDE FAİZLER DAHA DÜŞÜK OLACAK

Bu kampanya dahilinde bankalara başvuru yapan kişiler 20 yıl vade oranında %0,75 aylık faiz ile 20 yıl vadeli konut kredisi imkanına sahip olurken, 10 yıl 120 ay vadeli konut kredisi kullanmak isteyenler ise %0,40 – %0,50 aylık faizle kredi çekebilecekleri belirtiliyor.

KAMPANYA BAŞVURULARI 01 ŞUBAT – 31 MART 2017 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK

01 Şubat 2017 tarihinde başlayarak 2 ay süresince devam edecek olan 20 yıl vadeli düşük faizli konut kredisi kampanyasına vatandaşların aşırı ilgi göstermesi bekleniyor. 20 Yıl Vadeli Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar arasında öncelikle 2 bankanın anlaşma sağladığı öğrenildi.  Dernek başkanlarınca Yine kamu bankaları ile birlikte özel bankalarda projeye destek sağladığı bilgisi verildi. Konut kredisi çeken vatandaşın diğer kredilere oranla borcuna sadık olduğu, bir bankadan konut için finansman imkanından yararlananların bankaya ait diğer olanakları da kullandığı, her ay disiplinli bir şekilde ödeme yaptığı bankalarında bu sayede kazanç sağladıkları, bu sebeple 20 yıl vadeli konut kredisi verme konusunda istekli olduklarını vurguladı.Şuan ülkemizde Şekerbank 15 yıl vadeli, Garanti Bankası Kiracıya Mortgage Kampanyası ile 20 yıl, Denizbank 240 ay taksitli kampanyası ile bu vadede kredi vermektedirler. Ancak bu banklarının tümünün faiz oranları %1 seviyesinin üzerindedir. Bu uygulama ile Türkiye’de en uzun vadeli ve en düşük faizli konut kredisi imkanı sağlanmış olacak.

Bankalardan ev finansmanı için kredi çeken vatandaş, o bankaya ait kredi kartını, mevduat hesabını da kullandığı gibi, evi için sigorta, ailesi için bireysel emeklilik, aracı için kasko, çocukları için ileriye dönük bireysel emeklilik, aile bireyleri için ek banka kartları da kullanmaya başlamaktadır. Bankalar her ne kadar, düşük faizli kredi vermeleri durumunda, kârdan zarar etmeleri söz konusu olsa da, diğer kullanımlar sayesinde bankaların herhangi bir kaybı olmayacağı söylenmektedir.

20 YIL VADE İLE KİRA ÖDER GİBİ EV SATIN ALIN

20 yıl vadeyle düşük faizle kira öder gibi konut sahibi olmak isteyen vatandaşın, bu projeye destek vereceği, yüksek oranda başvuru yapılacağı beklenirken, bazı vatandaşlarımız bu konuda 20 yıl boyunca borç ödemenin korkutması nedeniyle çekimser davranacağı söyleniyor. Ev almak için parası olmayan veya elinde küçük  bir sermayesi bulunan vatandaşın ise, projeye konut satın almak için ilgi göstereceği bekleniyor.2017 yılında mortgage ve ev kredilerinin düşüp düşmeyeceğini bu haberimizde anlatmıştık.

Daha önceden %1 seviyelerinde 10 yıl vadeli konut kredisi çeken vatandaşın ise, bu proje ile yapılandırma ve refinansman başvurusu yapabileceği değerlendiriliyor. 20 Yıl Vadeli Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalara başvuru 01 Şubat 2017 tarihinde başlayacak ve bu tarih gelmeden önce vatandaşın evraklarını hazırlaması tavsiye ediliyor.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Seval dedi ki:

  Ben başvurdum. faizsiz kredi olanağı müthiş birşey. kimse kimseye böyle bir olanak vermez. Allah devlete zeval vermesin.

 2. Uşak - 64 dedi ki:

  İki ay süre çok ayrıca bu sektörde 160000 e mal edilen daireler 250000 e satıldığı gibi özellikle UŞAK ilinde Tapu satış değeri 250000 TL olan bir daire için müteahhit en fazla 90 yada 120000 TL tapudaki satış fiyatı olarak gösteriyor 15-20000 TL vergi den kaçmak için ? Maliyenin bilgisi var Satılık ev ilanları UŞAK ilinde her ilanda Açıklama kısmında bile yazıyor kredi en fazla örneğin 10000 TL ye kadar kullandırılır gibi üretimin asgari düzeyde olduğu bir ortamda emlaktan faiş rant elde ediliyor birden fazla evi olanla ilk kez ev alacakların koşulları ödediği vergi nasıl aynı olabilir ? Durumu olan zaten vadesini bozmadan üzerine kredi çekip alıyor burada amaç ilk kez ev sahibi olana imkan tanıyıp birden fazla evi olandan fazla vergi alınmalı UŞAK da kiralar 700 ile 2000 TL arası ? Evet İstanbul gibi sanayi bölgesi olmayan yerde durum böyle kira da vergiden kaçırılıyor önüne gelen emlakçı olmuş maalesef Denetimler Yetersiz

 3. Makbule Künkül dedi ki:

  Hangi illerde geçerli nasıl bilgi alacağız.

 4. srp dedi ki:

  kusura bakmayın ama hizmet gibi sunuluyor bizlere , ama devlet daha akıcı ve uygun koşullarda bize sunamazlar mı ? yazık çok yazık …

 5. Gülcan dedi ki:

  Bu projeler hangi illerde hangi firmalarda gecerli daha detayli bilgi alabilirmiyiz

 6. FATMA ve TCMB Personeli dedi ki:

  çok güzel bir hizmet. Fakat henüz uygulamaya başlanmamış. Hangi bankalar 10 yıl vadede bu faiz oranlarıyla kredi veriyor. Neden iki ay gibi kısa bir zaman dilimi verilmiş. Ülkemizde tüm vatandaşların faydalanması için iki ay çok kısa bir süre olur. dar gelirli için iki ay uygun olmaz. Bankalar fahiş kar yapıyor. Az kar yapsınlar. Vatandaş evsiz kalmasın. Lütfen süreyi uzatınız. Çok ihtiyacımız var.

BİR YORUM YAZ