Haber Bankam

16 Banka Emekli Promosyon Protokolünü İmzaladı Ödemeler Mart’ta

Hangi bankalar emekli promosyonu verecek. SGK ile görüşen 16 banka emekli maaşına promosyon vermek için protokol imzaladı. Emekli promosyonu verecek bankaları ve promosyon alabilmek için neler yapılması gerekenler ile ilgili bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

16 Banka Emekli Promosyon Protokolünü İmzaladı Ödemeler Mart’ta
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
  Loading...

Yaklaşık 12 milyon emeklimizin merak ile beklediği emekli maaşı promosyon ödemelerinde sona gelindi. Yapılan görüşmeler sonucunda 16 banka emekli maaşı promosyonu için protokolü imzaladı. Bu bankaların hangileri olduğunu ve emeklilerimizin bu promosyon ücretini alabilmeleri için neler yapması gerektiği ile promosyon ödemelerinin ne zaman ödeneceği hakkında merak ile bekleyen emeklilerimizi bilgilendirmek adına yaptığımız bu haberin sizlere yardımcı olacağını düşünmekteyiz. Emeklilerimizin alacakları emekli promosyon ücretleri aldıkları maaş aralığına göre verileceğini önceki haberlerimizde duyurmuştuk. Bilindiği üzere maaşı bin liranın altındaki emeklilere 350 lira, maaşı bin ile 2 bin lira arasında olan emeklilerimize 375 lira ve maaşı 2 bin liranın üzerinde olan emeklilerimize 450 lira maaş promosyonu ödenecektir. Bu promosyon ödemesi için SGK ile protokol imzalayan banka sayısı ise 16 ya çıkmıştır.

Emekli Promosyon Protokolü İmzalayan Bankalar

Konu ile ilgili bir açıkla yapak SGK Başkanı Mehmet Selim BAĞLI ;

Emeklilerimizin maaşlarını aldıkları banka tarafından verilmesi için yapılan çalışmalarda toplamda 25 banka ile temasa geçildiğini belirterek bu bankalardan 16 tanesi ile promosyon verilmesi yönünde protokol imzaları tamamlanmış durumdadır. Protokol imzaladığımız bankalar ile emekli maaşı alan vatandaşlarımızın % 95 ‘ini ulaşmış durumdayız. Geriye kalan 9 banka ile de çok yakın bir zaman içerisinde imzaların atılacağını tahmin etmekteyim. Emeklilerimizin promosyon imkanından yararlanmaları için gerekli olan teknik altyapının tamamlandığını açıklamıştır.

Yapılan bu açıklama sonrasında emekli promosyon ödemelerinde sona gelindiğinin belirtilmesi ile merak ile bekleyen emeklilerimiz protokol imzalayan bankaların hangileri olduğu yönünde yapmış oldukları sorgulamalarına cevap vermek adına bu bankaları sıralamak gerekirse;

 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • ING Bank
 • Ak Bank
 • Burgan Bank
 • Vakıf Bank
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Garanti Bankası
 • QNB Finans Bank
 • Şeker Bank
 • Halk Bank
 • Fiba Bank
 • Deniz Bank
 • ICBC Turkey
 • PTT Bank


Emekli Maaşı Promosyonu İçin Başvuru Tarihi

Emekli Maaşı Promosyonu İçin Başvuru Tarihi

Emekli Maaşı Promosyonu İçin Başvuru Tarihi

Yaklaşık 12 milyon emeklimizin % 95 ‘i yukarıda belirttiğimiz bankalardan emekli maaşı ödemesi almaktadır. Geri kalan % 5 ‘lik kısmı ise henüz protokol imzalamayan bankalardan maaş almaktadırlar. Bu bankalar ile önümüzdeki hafta protokol imzalanması beklenmek ile birlikte görüşme yapılan bütün bankalar ile en kısa sürede bu imzaların atılacağı bildirilmiştir. Emeklilerimizin maaş promosyon ödemelerini alabilmeleri için bankalara giderek bir sözleşme imzalaması gerektiğini önceki haberlerimizde belirtmiştir. Bu sözleşmede emeklilerimizin maaş promosyonu alacakları bankadan 3 yıl boyunca emekli maaşlarını almaya devam edeceklerinin garantisini vermelerinin yanında üzerilerine kayıtlı 2 adet faturaya otomatik ödeme talimatı vermeleri gerekmektedir. Bu şartlar ile emekli maaşı promosyonu almak isteyen emekliler yukarıda belirttiğimiz 16 bankadan istediği bir tanesine giderek emekli maaşını o bankaya taşıyabilir ve 3 yıl geçerli olmak şartı ile bir kerede hesabına yatırılacak olan bu parayı alabilirler. Bu noktada emeklilerimize bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Emekli maaş promosyonu almak için emeklilerimizin acele etmemesi yararlarına olabilir. Henüz protokol imzası atmayan bankaların bu protokolü imzalamaları beklenmelidir. Çünkü bu bankalar diğer bankaların vermiş olduğu promosyon miktarlarının dışında farklı uygulamalar ile size daha fazla avantaj sunabilirler. Eğer bu bankaları beklemeden bir banka ile bu promosyon için sözleşme imzalar iseniz 3 yıl boyunca o bankada kalmak zorunda kalacaksınız. Bu hatırlatmanın dışında emekli maaşı aldığı bankayı değiştirmek istemeyenler ve emekli maaşı aldığı banka yukarıda belirttiğimiz bankalardan bir tanesi ise isterseniz emekli maaş promosyonu başvurusunu istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Emekli Promosyon Ödemeleri Mart Ayında

Emeklilerimizin maaş promosyonu vermek için SGK ile protokol imzalayan bankalardan emekli maaşı alan veya bundan sonra emekli maaşını bu bankalardan birine taşıyarak buradan almak isteyen emeklilerimiz için emekli promosyon başvuruları başlamıştır. Sizde yukarıda belirttiğimiz miktarda verilecek olan emekli maaşı promosyonunu almak için bulunduğunuz bölgedeki protokol imzalayan bankalardan birine giderek başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu ay sonuna kadar yapılacak olan promosyon başvurularının promosyon ödemelerine ise Mart ayından itibaren başlanılacaktır. Sizde Mart ayında promosyon parasını almak istiyorsanız bu ay sonuna kadar bankaya giderek gerekli işlemlerinizi yaptırmalısınız.

Yaklaşık 12 milyon emeklimize verilecek olan emekli maaşı promosyonu için protokol imzalayan 16 banka emeklilerin aldıkları maaş miktarına göre verilecek olan bu parayı Mart ayından itibaren başvuru yapacak olan emeklilerin hesaplarına bir kerede yatıracaktır. Sizde hangi bankadan bu promosyonu ve emekli maaşınızı almak istiyorsanız en yakın zamanda başvurunuzu yapmalısınız.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ