Haber Bankam

0 Faizli Tarım Hayvancılık Kredisi Başvuruları Devam Ediyor!

0 Faizli Tarım ve Hayvancılık Kredisi Başvuruları Devam Ediyor! 2017 yılında Milli Tarım Projesi kapsamında çiftçilerimize verilmesi planlanan 30 bin lira köye dönüş hibe ödemesi hakkında henüz bir açıklama yapılmazken, IPARD’ nin 2017 yılında desteklerini sürdüreceği ve onay aşamasında olan 302 işletmenin sözleşmelerinin bütçe olanakları dahilinde ödeneceği Müjdesi verildi!

0 Faizli Tarım Hayvancılık Kredisi Başvuruları Devam Ediyor!
  • 1 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Çiftçimize 0 faizli hayvan kredisi 2017 yılında verilmesi planlandı. TKDK tarafından IPARD projesinin açılış töreni geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. Antalya’da yapılan açılış töreninde konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK IPARD yatırımlarının 2017 yılında tüm hızıyla devam edeceği müjdesini verdi.

2017 YILINDA ÇİFTÇİLERİMİZE DESTEKLER DEVAM EDECEK!

Bugüne kadar IPARD projesi kapsamında birçok çiftçimize Devlet desteği sağlandı ve 0 faizli krediler, geri ödemesiz hibeler verildi. 2017 yılında da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca IPARD, Milli Tarım, Genç Çiftçi ve diğer projeler kapsamında hibe, teşvik ve desteklerin süreceği sinyallerini verdi.

TKDK 103 ve 101 nolu destekleri kapsamında 302 adet projenin sunulduğunu ve son aşamaya gelindiği söylenirken,  sözleşmesinin imzalanması uygun görülen projeler için çiftçilerimize bütçe olanakları dahilinde en kısa sürede desteğin sağlanacağı bildirildi.

IPARD projeleriyle gündemden düşmeyen Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK);

  • 101-2 nolu destek paketi ile süt üreten çiftçilerimiz ve tarımsal işletmelere,
  • 101-3 nolu destek paketiyle, kırmızı et üreten işletmelere
  • 101-4 nolu tedbir paketiyle, kanatlı yetiştiriciliği yapan tavuk çiftliklerine yumurta üretimi için hibe, teşvik ve destekler vermeye 2017 yılında da devam etmektedir.


ÇİFTÇİYE 0 FAİZLİ YEMLİK KREDİSİ BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR!

Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde çiftçilere verilen “0 faizli yemlik kredisi” başvuruları uzatıldı.  Protokol Aralık ayında imzalandı ve vadelerin 30 NİSAN 2017 yılında dolacağı bildirildi. Sıfır faizli hayvancılık kredisi talep eden küçükbaş koyun ve keçi yetiştiren çiftçilerin, komisyonsuz krediye ulaşmaları sağlanacakken, faiz desteğini ise Devlet ödeyecek.

Esnafımıza özel olarak verilen 50 bin lira sıfır faizli kredi başvuruları devam ediyor!

MİLLİ TARIM PROJESİ VE GENÇ ÇİFTÇİ KÖYE DÖNÜŞ KREDİSİ

2016 yılında genç çiftçilerimize 30 bin lira geri ödemesiz kredi verilmişti. Hükumet sıfır faizli hayvancılık ve tarım kredisinin 2017 yılında da devam edeceğinin sinyallerini vermişti. Milli Tarım Projesi ve Havza Bazlı Ekim Modeli açıklandı ve çiftçiye ödenen Tarla Parası, Hayvan Parası ismiyle bilinen destekleme ödemelerinin bu projeye bağlı olarak, belirlenen ürünlerin ekilmemesi durumunda destekleme sağlanmıyor. 2017 yılında köye dönüş yapan çiftçilerimize sıfır faizli kredi veya köye dönüş hibesi projesinin başlaması durumunda binlerce çiftçinin köye dönüş için başvuruda bulunacağı değerlendiriliyor.

Halen köyde veya ekim meralarında tarımsal üretime devam eden çiftçilerimiz ise IPARD projesinde TKDK tarafından verilen hibe ve sıfır faizli Traktör Kredisinin yeniden verilmesini talep ediyor. 2017 yılında esnafa verilen 50 bin lira faizsiz krediye ilaveten faizsiz kredi verilmesi durumunda birçok çiftçimizin destekten faydalanmak için başvuru yapacağı söyleniyor.

Devletin 2017 yılında verdiği, tarım, hayvancılık ve girişimcilik desteklerine hemen başvurabilir, Devlet desteği ile kendi işinizi kurabilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ